• Zimowe drzewo – praca plastyczna

• 02.02.2021 13:48
        • Mamy mróz! Przyszła zima! I choć oszczędzała nas do tej pory, za oknem nieprzerwanie śnieg. Z tej okazji na naszych świetlicowych tablicach, zawitały do nas zimowe prace plastyczne. Malowanie szczoteczkami i pastą do zębów to dawna, zapomniana technika, którą dzisiaj chcemy Wam przypomnieć. W zwiaku z tym przedstawiamy prace wykonane przez uczniów pt. ”Zimowe drzewo”.
          Wychowawcy świetlicy szkolnej
        • Kącik czytelniczy w świetlicy

• 02.02.2021 13:38
        • Dzień Babci zapoczątkował w naszej świetlicy cykl spotkań z bohaterami ciekawych opowiadań.
          Pierwszą bohaterką była Ula, o której babcia powiedziała “ Moja mądra, duża wnusia”. Ta “duża wnusia” była w wieku przedszkolnym, ale gdy babcia zachorowała, wykazała się wyjątkową odwagą. Słuchając opowieści o Uli i jej babci, doznajemy wielu wzruszeń, ale także śledzimy wyjątkową więź, którą łączy te dwie osoby. Myślę, że niejedna dziewczynka chciałaby usłyszeć “Jesteś moim najjaśniejszym promyczkiem”.
          Opowiadanie wywołało sporo refleksji, m.in. taką, że dzieci chciałyby uczestniczyć w ważnych wydarzeniach rodzinnych. Nawet jeśli są to smutne wydarzenia. Kolejny bohater naszych spotkań to Jaś. Poznajmy jego tajemnice. Co chłopiec trzyma pod łóżkiem i dlaczego lubi chodzić do piwnicy? Sprawdźmy to! Otwieramy książkę A. Onichimowskiej i ... cicho... nie przestraszmy Piotrusia :) Kim jest Piotruś? - tego dowiecie się po pewnym czasie... :)
        • Prace plastyczne

• 18.11.2020 15:10
        • W listopadzie uczniowie w świetlicy szkolnej wykonali różnymi technikami ciekawe prace plastyczne.
        • Świetlica na sportowo

• 12.11.2020 13:40
        • Na początku listopada w świetlicy szkolnej odbyły się konkursy sportowe dla wszystkich klas I-III szkoły podstawowej. Chłopcy rywalizowali w konkursie strzałów na bramkę i żonglerki, natomiast dziewczęta próbowały swoich sił w skokach przez skakankę i w rzutach do kosza.