• Turniej Ringo

• 22.10.2023 17:58
        • W dniach 9 - 11 października 2023 roku dwudziestu sześciu uczniów z klas drugich wzięło udział w świetlicowym turnieju ringo. Jest to gra sportowa polegająca na rzucaniu gumowym kółkiem tak, aby upadło na pole przeciwnika. Ringo ćwiczy celność oraz pozwala na rozwój koordynacji ruchowej. Ten sport jest także wspaniałą grą rekreacyjną i formą spędzania czasu. Ponadto umożliwia wzmocnienie mięśni rąk i poprawę koncentracji.
          Zasady gry: 1. Zawodnicy grają jednym kółkiem. 2. Gra rozpoczyna się od zagrywki jednego zawodnika, po gwizdku sędziego. 3. Każdy gracz serwuje po 5 razy. 4. Jeżeli po serwie, kółko dotknie siatki i upadnie na pole przeciwnika, serw powtarza się bez utraty punktu. 5. Gra toczy się do 15 punktów. Obowiązuje zasada dwóch punktów przewagi. 6. Ringo należy chwycić tylko jedną ręką (prawą lub lewą) i tą samą ręką trzeba je odrzucić. 7. Wpadnięcie kółka na nadgarstek powoduje utratę punktu. 8. Zwycięzca, po uzyskaniu 15 punktów, uczestniczy w kolejnych rozgrywkach.
          Po emocjonującej rywalizacji wyłoniono zwycięzców. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
          I miejsce – Konstanty Polana
          II miejsce – Vincent Ziomka
          III miejsce – Zuzanna Woźniak
          IV miejsce – Aleksandra Gut
          Wręczenie nagród odbyło się we wtorek, 17 października. Zwycięzcy otrzymali medale i nagrody rzeczowe, a każdy z uczestników pamiątkowy dyplom. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy oraz życzymy kolejnych sukcesów sportowych.
        • Jesień w świetlicy

• 18.10.2023 17:28
        • Jesień w świetlicy upływa wesoło i kolorowo. Rysujemy, malujemy, wycinamy i tworzymy ciekawe prace i dekoracje sali świetlicowej. Bardzo lubimy również układać puzzle, budować niezwykłe konstrukcje z rozmaitych klocków.

Z przyjemnością też śpiewamy i tańczymy. Nie ma czasu na nudę :)

• Turniej układania puzzli

• 13.10.2023 11:57
        • W dniach 2-3 października 2023 roku odbył się w świetlicy szkolnej turniej układania puzzli. Wzięło w nim udział 23 uczniów z klas drugich. Ich zadaniem było ułożenie przygotowanego zestawu puzzli składającego się z 60 elementów, w jak najkrótszym czasie.

Układanie puzzli uczy przede wszystkim koncentracji oraz skupienia się na jednej rzeczy. Wpływa korzystnie na pamięć wzrokową, logiczne myślenie i rozwój motoryki małej, czyli sprawności dłoni oraz palców. Jest wspaniałą rozrywką dla całej rodziny.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Nina Ziółek

II miejsce – Karolina Jung

III miejsce – Leon Chimkowski

wyróżnienie – Maria Przepióra, Yaraslau Klachko

Wręczenie nagród odbyło się we wtorek, 10 października. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a zwycięzcy - medale.

Serdecznie dziękujemy uczniom za udział w turnieju i gratulujemy osiągniętych wyników.

• Koło matematyczne

• 03.10.2023 08:53
        • W środę, 26 września, rozpoczęły się w świetlicy szkolnej zajęcia koła matematycznego dla klas drugich. Uczniowie będą mogli rozwijać swoje pasje i zainteresowania oraz przygotowywać się do konkursów.

Koło matematyczne:
          - kształtuje umiejętność logicznego myślenia
          - doskonali szybkie liczenie
          - uczy rozwiązywania zadań tekstowych
          - czytania tekstu ze zrozumieniem.

Zajęcia te, odbywają się raz w tygodniu
        • Konkurs „Bezpieczni na drodze”

• 29.09.2023 14:01
        • W czwartek, 21 września 2023 roku, odbył się w świetlicy finał konkursu „Bezpieczni na drodze”. Wzięło w nim udział 20 uczniów z klas drugich Jego głównym celem było propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze , a przede wszystkim uświadomienie uczniom, jak ważne jest noszenie odblasków.

Po napisaniu testu, wyłoniono sześciu finalistów. Uczniowie losowali pytania i za każdą poprawną odpowiedź otrzymywali punkt. Wykazali się dużą znajomością zasad i przepisów dotyczących ruchu drogowego.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Inka Szlesinger

II miejsce – Vincent Ziomka

III miejsce – Aurelia Skrojna

wyróżnienie – Aleksandra Jaroszewicz, Mia Żak, Leon Chimkowski

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i opaski odblaskowe. Zwycięzców nagrodzono medalami. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w środę, 27 września.

Serdecznie gratulujemy uczniom osiągniętych wyników. Dziękujemy za udział w konkursie.