• Giganci Programowania

Giganci Programowania w Piasecznie zapraszają na bezpłatną naukę programowania! Na warsztaty zapraszamy wszystkich uczniów ze szkół podstawowych i średnich: Zajęcia odbędą się w sobotę i niedzielę 2-3, 9-10 oraz 16-17 września Dla młodszych uczestników przygotowaliśmy ciekawe projekty w Scratch, Minecraft Education Edition oraz AppInventor Starsi będą mogli spróbować sił w programowaniu w językach C#, Python, C++ Tematem warsztatów będzie Sztuczna Inteligencja- „Koduj z Gigantami. W kr(AI)nie przyszłości”. Zajęcia odbędą się w Piasecznie przy ul. Kościuszki 30 Zapisy na: https://www.kodujzgigantami.pl/ Celem akcji jest popularyzacja nauki programowania oraz zwiększanie świadomości w zakresie nowych technologii już od najmłodszych lat. Jest to świetna okazja do rozpoczęcia prawdziwej przygody z programowaniem!

• Informacja dla Rodziców oddziału przedszkolnego

Informacja dla rodziców dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2023/2024

zebranie organizacyjne odbędzie się 31 sierpnia 2023 r. o godz. 18:00. Podczas zebrania odbędzie można zakupić podręczniki, cena kompletu to 160 zł (książkę i ćwiczenia do j. angielskiego oraz książkę do religii zakupujecie Państwo samodzielnie). Trójki klasowe będą zbierały składkę na dodatkowe pomoce dydaktyczne w wysokości 100 zł.

• ANKIETA dla Rodziców i Uczniów

Zapraszamy do wypełnienia krótkiej ankiety dotyczącej realizacji szkolnego programu wychowawczo-profilaktycznego. Pomoże nam to w opracowaniu dalszych działań w nowym roku szkolnym. Ankieta będzie dostępna do 10 sierpnia 2023 r.

Poniżej można się także zapoznać z krótkim sprawozdaniem z tegorocznego programu.

• Zakończenie Roku Szkolnego klasy Ia

To był wyjątkowy dzień dla uczniów klasy Ia – ich pierwsze Zakończenie Roku Szkolnego i otrzymanie pierwszego świadectwa. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Dodatkowo dzieci przygotowały występ - niespodziankę dla rodziców i upominki z okazji Dnia Ojca.

Serdecznie dziękuję dzieciom za wspólnie spędzony rok, a rodzicom za współpracę i zaufanie.

• Sukcesy naszych pływaków

Złoty medal w pływaniu dla Zosi Lisowskiej (kl.VIb)

W czerwcu odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Ostrowcu Świętokrzyskim. Brało w nich udział ok. 1000 zawodników z całej Polski.

Nasi uczniowie z Klubu IKS Konstancin wystąpili w składzie: Zofia Lisowska, Tola Świątkiewicz, Karina Łopacińska, Wojciech Prześlakiewicz, Stanisław Halicki i Wojciech Lisowski.

• Bal ósmoklasistów

20 czerwca 2023 roku po zatańczeniu tradycyjnego poloneza, ósmoklasiści rozpoczęli swój bal. Został on zorganizowany i sfinansowany przez ich rodziców. Nie zabrakło wspaniałych dekoracji i wspaniałego DJ. O podniebienia uczestników balu zadbał p. Radosław Goliszewski ze swoim „Imperium smaku”. Usługa na najwyższym poziomie.

• Polonez 2023

20 czerwca 2023 roku, klasy ósme zatańczyły tradycyjnego poloneza.

Poloneza czas zacząć… te historyczne słowa wypowiedziała Katarzyna Chiszko – dyrektorka szkoły. Na uroczystość licznie przybyli nauczyciele, pracownicy, rodzice, absolwenci „dwójki”. Spotkanie zaszczycił swoją obecnością Ryszard Machałek wiceburmistrz.

• Szewczyk Dratewka - przedstawienie dla rodziców

Cały miesiąc trwały przygotowania do dnia 15 czerwca 2023 roku, kiedy nasi rodzice mogli obejrzeć spektakl pt. „ Szewczyk Dratewka” w wykonaniu aktorów z klasy 2b.

Wszystkie dzieci z naszej klasy zamieniły się w aktorów.

Rodzice w grupach przygotowali scenografię . Na gałązkach drzewa siedziały kolorowe ptaszki, wokół stawu były prawdziwe trzciny, po mrowisku chodziły duże mrówki a zamek , który miał 2,5 m wysokości i przestrzenne wieże dopełnił wystrój naszej sali.

• Wycieczka w Tatry klas szóstych

W dniach 12-14 czerwca klasy szóste wyjechały na wycieczkę w Tatry. Pierwszego dnia odwiedziliśmy Termy Bania w Białce Tatrzańskiej. Bardzo dobrze spędziliśmy tam czas w ciepłym basenie, na zjeżdżalniach wewnętrznych i zewnętrznych.

Drugiego dnia czekała nas wielka wyprawa w góry. Wjechaliśmy kolejką linową na Kasprowy Wierch. Na górze podziwialiśmy piękne widoki szczytów górskich i w towarzystwie przewodnika schodziliśmy w dół. Po drodze odpoczywaliśmy w schronisku Murowaniec, skąd dotarliśmy, aby podziwiać Czarny Staw. W górach spędziliśmy cały dzień i wróciliśmy dopiero na kolację.

• Turniej wiedzy

W środę, 7 czerwca 2023 roku, odbył się w świetlicy szkolnej turniej wiedzy. Wzięło w nim udział 25 uczniów z klas pierwszych. Do finału zakwalifikowało się sześciu zawodników, którzy uzyskali najwięcej punktów w etapie pisemnym.
                                          Finaliści losowali kartki z numerami i uważnie słuchali pytań czytany
                                      • Klasa 4b zwiedza Kazimierz Dolny, czyli wycieczka szkolna w dniu 19.06.2023 r

Co wspólnego ma kogut z Kazimierzem Dolnym? Kto i kiedy postawił trzy krzyże na górze? Czy baszta służyła do uwiezienia pięknej księżniczki? Dlaczego jest tyle galerii malarskich w Kazimierzu? Na te i na inne pytania odpowiedział nam przewodnik, pan Piotr Żółkiewski, który oprócz oprowadzania wycieczek w Kazimierzu Dolnym zajmuje się także malarstwem. Uczniowie spędzili bardzo aktywnie czas na tej wycieczce: płynęli statkiem po rzece, lepili koguta z ciasta drożdżowego, jeździli meleksem, zwiedzili ruiny zamku, basztę, a nawet byli w starej piwnicy, która była wydrążona w skale. Nie obyło się bez przygód, kontuzji oraz wspólnego śpiewania piosenek. Polecam wszystkim tego typu aktywności, ponieważ jest to świetny rodzaj integracji i nawiązywania bliskich relacji

• Turniej tabliczki mnożenia

W poniedziałek, 5 czerwca 2023 roku, odbył się turniej tabliczki mnożenia klasy 1 b, do którego uczniowie przygotowywali się na zajęciach świetlicowych i w domu.
                                          Podczas rozgrywek zawodnicy rywalizowali ze sobą w grze „Krzyżak” z wykorzystaniem kart matematycznych Andrzeja Grabowskiego. Uczniowie w

Piątek 10.05.2024

• 121 Pedagog / Pedagog specjalny