Strona główna

        • 1,5% podatku na rzecz Naszej Szkoły.

          Szanowni Państwo,
          po raz kolejny zwracamy się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku na rzecz Naszej Szkoły. Zdajemy sobie sprawę, że osób, instytucji i stowarzyszeń potrzebujących pomocy jest wiele, jednak będziemy niezmiernie wdzięczni za okazane nam wsparcie i z góry za to serdecznie dziękujemy.
          Jak przekazać? RR strona: https://www.facebook.com/people/Rada-Rodzic%C3%B3w-SP2-Konstancin-Jeziorna/100087587167178/
          • Szanowni Państwo,

            w związku z reorganizacją i powstaniem CUW następuje zmiana rachunku bankowego - opłaty za obiady.

            Opłaty za obiady od stycznia 2026 przyjmowane tylko przelewem na konto, brak możliwości wpłaty gotówką.
            • Sekretariat Szkoły Podstawowej nr 2 w Konstancinie - Jeziorna, w roku szkolnym będzie czynny:

              Pon. 8.00-16.00

              Wt. 7.30-15.30

              Śr. 7.30-15.30

              Czw. 7.30-15.30
              • Konkursy organizowane przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 29 stycznia 2002 r.
                • Film przedstawia naukę w klasach I – III oraz oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 2

                  im. Stefana Żeromskiego w Konstancinie-Jeziornie. Klasy IV – VIII prowadzą nauczanie zdalne.
                  • Szanowni Państwo,
                    zostało, podpisane porozumienie w sprawie wykorzystywania systemu teleinformatycznego i publicznej aplikacji mobilnej w celu wydawania mLegitymacji szkolnej.
                        • Lekcja otwarta w klasie 1b
                          • Lekcja otwarta w klasie 1b

                            25 marca w klasie 1b odbyła się lekcja otwarta. Podczas tego spotkania gościliśmy innych nauczycieli pracujących w naszej szkole. Tego dnia dzieci wykonały wieńce Wielkanocne, które udekorują ich domy i umilą nadchodzący czas.

                            Dziękuję rodzicom za zakup potrzebnych materiałów oraz przybyłym nauczycielom za poświęcony czas.

                        • Konkurs "Ekologiczna Marzanna"
                          • Konkurs "Ekologiczna Marzanna"

                            W klasach 0-III odbył się wiosenny konkurs pt."Ekologiczna Marzanna". Zadaniem dzieci było wykonanie Marzanny z rzeczy ekologicznych.

                            1. miejsce - Franciszek i Stanisław K. 0a i 1c

                            2. miejsce - Oliwia J. 1a

                            3. miejsce - Oliwia L. 1b

                            Komisja konkursowa przyznała także 7 wyróżnień.

                            Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do galerii zdjęć.

                        • Szkolne warsztaty dietetyczne z Miss Polski- Elżbietą Sawerską
                          • Szkolne warsztaty dietetyczne z Miss Polski- Elżbietą Sawerską

                            Wiele mówi się i słyszy o zdrowej i zbilansowanej diecie. Jednak co to do końca oznacza- nie każdy wie. W marcu uczennice z klas 6-8 miały możliwość poznać zasady zdrowego odżywiania się. Pani Elżbieta, opierając swój wykład na ludzkiej fizjologii, wyjaśniła dziewczynom, o co w tym wszystkim chodzi. Mówiła w sposób jasny i przystępny. Zadawała pytania i zachęcała do dyskusji. Początkowo onieśmielone uczennice trochę się krępowały. Ostatecznie zaufały prowadzącej i chciały rozwiać swoje wątpliwości w różnych kwestiach. Otwarcie mówiły o swoich problemach zdrowotnych i estetycznych. Spotkanie było na tyle ważne dla dziewczyn, że jeszcze długo po jego zakończeniu pani Ela udzielała odpowiedzi na indywidualne pytania. Być może nie było to ostatnie spotkanie z Miss Polski 2003. Dziękujemy jej za wiele ciepłych i mądrych słów oraz wiarę, że każdy, jeśli tylko bardzo chce i świadomie się odżywi

                          • Akcja charytatywna

                            Szkolny wolontariat zakończył zbiórkę artykułów higienicznych i sprzętu sportowego dla wychowanków Domu Dziecka w Pęcherach. Zebraliśmy: szampony, żele i płyny do kąpieli, mydełka, pasty do zębów, chusteczki higieniczne zwykłe i nawilżone. Nasi uczniowie podarowali również skakanki, gumy do skakania, ringo, tarczę z rzutkami, piłki, koła hula ho, zestawy do badmintona, rowerek, hulajnogę i kaski ochronne. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pomoc

                          • Kocham zwierzęta?


                            W ramach ćwiczenia i wzmacniania pamięci uczniowie klas trzecich i czwartych uczą się piosenek i wierszy. Ostatnio oczarował ich utwór Ewy Cielesz ,,Kocham zwierzęta”. Bo
                            w tym utworze tak jak w życiu: ,,Proszę rodziców każdego dnia / by mi kupili małego psa. /Kupili. Jest. Kuleczka mała. /Zajmuje się nią rodzina cała:/ babcia wychodzi z pieskiem na smyczy, /dziadek…/mama…/tata…/a ja się z pieska cieszę!” Jeśli chcesz znać szczegóły, zapraszam po tekst wiersza do biblioteki szkolnej albo do świetlicy 🙂
                            Miło nam było wysłać gratulacje do rodziców i wychowawców tych dzieci, które nauczyły się wiersza na pamięć!

                        • Zawsze bądź wdzięczny - recepta na szczęście
                          • Zawsze bądź wdzięczny - recepta na szczęście

                            W ramach kształtowania otwartości na drugiego człowieka dzieci ze świetlicy szkolnej wykonywały gazetki poświęcone artystom malującym ustami i stopami. Zapoznały się z ich pracami plastycznymi. Słuchały opowieści dorosłych i dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą posługiwać się rękami.
                            Wyjątkowym przeżyciem dla uczniów było ,,spotkanie” z Nickiem Vujciciem, człowiekiem bez rak i nóg. Rodzice powiedzieli mu ,,Nie będziesz wiedział, na co cię stać, dopóki nie spróbujesz”. Wziął tę radę do serca i… nauczył się pływać, wędkować, surfować, grać w golfa i na perkusji.
                            Jest mężem i ojcem 4 dzieci 🙂 ,,Mam wybór - powiedział - albo być złym na Boga za to, czego nie mam, albo być wdzięcznym za to, co mam.” Postać człowieka, który inspiruje miliony osób na świecie przybliżył uczniom film ,,Cyrk motyli” z udziałem Nicka Vujicica. Dzieci zobaczyły,
                            że skoro człowiek bez rąk i nóg może tak wiele, to

                        • Wiosna i Wielkanoc w świetlicy
                          • Wiosna i Wielkanoc w świetlicy

                            Uczniowie ze świetlicy szkolnej w ramach zajęć rozwijających uzdolnienia i zainteresowania artystyczne zmierzyły się ze sztuką tworzenia kwiatów z krepiny.
                            Dla naszych dzieci jest to nie lada wyzwanie, gdyż wymaga sprawnych paluszków i … odrobiny chęci. Dziewczynki zaopatrzone w kolorową krepinę, nożyczki i klej bardzo szybko nauczyły się wyczarowywać wielobarwne kwiaty, które następnie zostały ułożone
                            w misternie upiętym koszu, również z krepiny. Zwabione bajecznym widokiem motyle, wnet zaczęły krążyć wokół kosza.
                            Wiosenne tematy przypomniały wszystkim, że oprócz Pani Wiosny zbliżają się Święta Wielkanocne. I wnet nasze gazetki ożywiły się misternie wykonanymi pracami dzieci
                            z wszystkich grup świetlicowych.
                            Palmy, pisanki, kraszanki i inne kolorowe elementy wielkanocne zaczęły cieszyć oczy wchodzących do świetlicy szkolnej.

                        • Mistrz kaligrafii
                          • Mistrz kaligrafii

                            W dniach 11-12 marca 2024 roku, odbył się świetlicowy konkurs pięknego pisania „Mistrz kaligrafii”. Wzięło w nim udział 30 uczniów z klas drugich. Mieli oni za zadanie, najładniej jak potrafią, przepisać tekst drukowany.
                            Oceniając prace zwracano uwagę na ogólne wrażenie estetyczne, czytelność, prawidłowe rozmieszczenie tekstu, poprawność ortograficzną i interpunkcyjną, właściwe łączenie liter.
                            WYNIKI KONKURSU:
                            I miejsce – Aurelia Skrojna
                            II miejsce – Hanna Lisowska
                            III miejsce – Nina Ziółek wyróżnienie – Nikola Gutkowska, Michalina Moreń, Maria Przepióra.
                            Rozdanie nagród odbyło się 18 marca. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a laureaci medale i nagrody rzeczowe.
                            Dziękujemy uczniom za udział w konkursie. Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy wszystkich do pięknego pisania. Dbajmy o swój charakter pisma, gdyż Ci którzy nad nim pracują, wzmacniają umiejętność koncentracji, są bardziej krea

                        • Śladami batalionów “Zośka” i “Parasol” – wycieczka klas 7
                          • Śladami batalionów “Zośka” i “Parasol” – wycieczka klas 7

                            W czwartek, 14 marca, dwie klasy naszej szkoły udały się na lekcję historii do Muzeum Powstania Warszawskiego „Śladami batalionu „Zośka” i „Parasol”. Opiekę nad uczniami sprawowały wychowawczynie: Anna Kobusińska, Dorota Raczkowska oraz pani Agnieszka Gromada i Aleksandra Gazecka.

                            Muzeum Powstania Warszawskiego zwiedzaliśmy podążając śladami dwóch najsłynniejszych powstańczych batalionów – “Zośka” i “Parasol”, których losy stanowią kanwę drugiej znaczącej powieści Aleksandra Kamińskiego. Poprzez prezentację, miniwykład, zwiedzanie ekspozycji stałej oraz turniej w formie quizu poznaliśmy okoliczności powstania obydwu oddziałów, ich najważniejsze dokonania oraz drogę przebytą w sierpniu i wrześniu 1944 roku, która dla Andrzeja Romockiego zakończyła się tragiczną śmiercią na Czerniakowie.

                    • Nasze media społecznościowe

                    • Godziny lekcji

                      Poniedziałek 22.06.2026
                    • Librus Synergia
                    • Koła zainteresowań

                        • Odnośnik: https://zs2-konstancin.edupage.org/a/zajecia-dodatkowe-i-kola-zainteresowan
                    • Galeria zdjęć

                      • brak danych
                    • Biuletyn informacji publicznej
                    • MS Office

                      • Microsoft 365
                    • Partnerzy

                        • Odnośnik: https://etwinning.pl/
                    • Projekty 

                        • Odnośnik: https://inspiratorium-sp2.blogspot.com/
                      • Kontakt

                        • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stefana Żeromskiego w Konstancinie-Jeziornie 05-510 Konstancin - Jeziorna. Adres Szkoły Podstawowej nr 2 Konstancin-Jeziorna do e-Doręczeń: AE:PL-37288-36861-GJRRT-28
                        • +48 22 756 41 91
                          +48 22 754 03 39
                        • ul. Żeromskiego 15
                          05-510 Konstancin - Jeziorna
                          Poland
                        • Numery wewnętrzne:
                        • 111 Sekretariat
                          Godziny pracy sekretariatu:
                          Poniedziałek - 8:00 - 16:00
                          Wtorek - piątek - 7:30 - 15:30
                        • 112 Intendent
                          Odwoływanie obiadów do 8:30 telefonicznie lub email: obiady@zs2-konstancin.edu.pl
                        • 113 Dyrektor szkoły Katarzyna Chiszko
                        • 114 Wicedyrektor Agnieszka Gromada
                        • 115 Wicedyrektor Agnieszka Bartosz-Goleniowska
                        • 117 Psycholog
                        • 118 Pielęgniarka
                        • 121 Pedagog / Pedagog specjalny Dorota Alcan
                        • 122 Referent / Kierownik gospodarczy
                        • 124 Pokój nauczycielski
                        • 125 Świetlica s.3
                        • 126 Portiernia
                        • 127 Świetlica s.32
                        • 128 Zerówki
                        • 129 Logopeda
                        • 130 Pedagog / Pedagog specjalny Bogumiła Lachowicz
                        • 203 Biblioteka
                        • Numery kont szkolnych: Konto główne:
                          98 8002 0004 0214 1729 2002 0001

                          Konto do wpłat za obiady:
                          98 800200040214172920020001

                          Konto ZFŚS:
                          71 8002 0004 0214 1729 2002 0002
                        • Odwoływanie obiadów: obiady@zs2-konstancin.edu.pl
                        • Godziny pracy sekretariatu:
                          Poniedziałek - 8:00 - 16:00
                          Wtorek - piątek - 7:30 - 15:30
                        • AE:PL-37288-36861-GJRRT-28
                      • Logowanie