Strona główna
WOŚP
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP) - jest działającą fundacją czynną od 1993 roku, której głównymi zadaniami jest ochrona i wspieranie dzieci oraz promowanie profilaktyki.
Już 28 stycznia 2024 roku, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 32. Fundację organizuje Jurek Owsiak a w samą orkiestrę angażuje się ponad 120 tysięcy wolontariuszy.
Konkurs historyczny – Koloseum dla klas piątych
18 grudnia odbył się konkurs historyczny Koloseum, w klasie 5b. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą o historii Starożytnego Rzymu. Wyróżnieni zostali:
Leon Czaplicki – zwycięzca. Lena Kordas oraz Ignacy Piniewski – finaliści.
Laureat otrzymał figurkę Koloseum oraz szóstkę z historii.
Konkurs historyczny – Koloseum dla klas piątych
Świąteczne spotkanie z Seniorami w Willi Syrena
Kolejny raz wybraliśmy się z Wolontariatem Bibliotecznym w odwiedziny do mieszkańców konstancińskiego domu seniora. Razem z nami udała się szkolna grupa teatralna pod przewodnictwem Pani Ewy Lasoty, która przedstawiła „Małego Księcia”. Seniorzy z wielkim zainteresowaniem, a nawet wzruszeniem oglądali przedstawienie.
Program SKS w Szkole Podstawowej Nr 2
W dniu 8 grudnia w naszej szkole odbył się ivent sportowy dla klas IV. Dziewczęta i chłopcy uczestniczyli w zajęciach sportowo – rekreacyjnych w ramach Programu Szkolny Klub Sportowy, który realizowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Dzieci miały możliwość doskonalić swoje umiejętności ruchowe w dyscyplinach sportowych takich jak: strzelectwo sportowe, gry i zabawy zręcznościowe, badminton oraz frisbee. Każdy uczestnik programu otrzymał pamiątkową koszulkę a szkoła zestaw przyborów sportowych.
Konkurs Mistrz Logicznego Myślenia
We wtorek, 12 grudnia 2023 roku, uczniowie klas drugich zmagali się z zadaniami sprawdzającymi logiczne myślenie. Do konkursu przystąpiło 18 zawodników.
Test składał się z 26 zadań logicznych. Każde zadanie zawierało cztery możliwe odpowiedzi od A do D, z których tylko jedna była poprawna.
Wyniki konkursu:
Jasełka 2023
22 grudnia 2023 roku, cała społeczność szkolna wzięła udział w tradycyjnych Jasełkach.
Przed przedstawieniem, obecny wiceburmistrz Dariusz Zieliński oraz dyrektor szkoły Katarzyna Chiszko, złożyli życzenia świąteczne oraz noworoczne dla nauczycieli, pracowników, rodziców oraz uczniów naszej szkoły.
Spotkanie świąteczne w klasie 8b
Na godzinie wychowawczej zorganizowaliśmy spotkanie z naszym wychowawcą p. Wojciechem Guszkowskim.
Był tradycyjny opłatek, świąteczne i noworoczne życzenia, napoje, słodkości i owoce przyniesione przez uczniów. Dziękujemy rodzicom za pomoc w zakupach.
Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2024, życzy klasa 8b wraz z wychowawcą
Wigilia w klasie 4a
W przedświątecznym czasie, 22 grudnia, odbyła się w naszej klasie Wigilia. Wysłuchaliśmy Ewangelii według świętego Łukasza, złożyliśmy sobie życzenia łamiąc się opłatkiem. Zjedliśmy kolację wigilijną, która smakowała wybornie. Śpiewaliśmy kolędy i opowiadaliśmy o tradycjach świątecznych w polskich i ukraińskich domach. Panowała podniosła, świąteczna atmosfera. W naszych sercach i umysłach zagościły wiara, nadzieja i miłość. Zwieńczeniem były szkolne jasełka- uczta dla ducha i wszystkich naszych zmysłów. DziękujemyNa dalszy czas Sylwestra i Nowego Roku życzymy odpoczynku i radości.
TRAPER w Warszawie nocą
Zgodnie z wieloletnią tradycją, wybraliśmy się do Warszawy, żeby podziwiać jej iluminacje. Wyprawa odbyła się w środę 20 grudnia 2023 roku. Jak zwykle, na ten rajd było dużo więcej chętnych niż miejsc.
Nasza wyprawa składała się z trzech głównych punktów.
1. Królewskie Ogrody Światła w Wilanowie. W tym roku, chyba najbogatsza propozycja włącznie z tradycyjnym koncertem światło i dźwięk. Naprawdę gorąco polecamy!!!
Świąteczny czas w klasie 1c
Grudzień w klasie 1c obfitował w prace o tematyce bożonarodzeniowej. Uczniowie ozdobili swoją salę własnoręcznie wykonanymi pracami - bombkami, choineczkami i pięknymi śnieżynkami. Zwieńczeniem świątecznych przygotowań była Wigilia klasowa, podczas której dzieci ozdabiały i pakowały pierniczki, otrzymały świąteczne prezenty oraz miło spędziły czas przy wspólnym poczęstunku.
Konkurs historyczny dla klas czwartych – Zawisza Czarny
21 grudnia odbył się konkurs historyczny Zawisza Czarny, w klasie 4a. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą o Zawiszy Czarnym oraz o przebiegu bitwy pod Grunwaldem. Wyróżnieni zostali:
1 miejsce - Filip Machoń
2 miejsce - Janina Schreiber
3 miejsce - Antoni Kłos
4 miejsce - Zuzanna Sułkiewicz
Zwycięzca otrzymał figurkę kolekcjonerską Zawiszy Czarnego oraz szóstkę z historii.
W szkole świątecznie
Krótka fotorelacja z dekoracji świątecznych w szkole.
Foto: Julia Wrotek i Tola Świątkiewicz (Szkolne Koło Fotograficzne)
Spotkanie świąteczne w 1b
Uczniowie wraz z wychowawczynią składają najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia, niech ten czas upłynie Państwu, w gronie najbliższych, w zdrowiu i szczęściu.
Karolina Piekarniak
Przygotowania do świąt w klasie 1b
Grudzień w klasie 1b, był miesiącem przygotowań do zbliżających się świąt. Uczniowie byli bardzo zaangażowani w pracę nad ozdobami do przystrojenia sali, wykonali: choinki z szyszek, kule brokatowe z bałwankiem, śnieżynki z torebek papierowych, nie zabrakło także sopli z folii aluminiowej i ozdabiania pierniczków. Tablice w klasie ozdabiają choinki pomalowane farbami oraz portrety Mikołaja. Na końcu sali zawieszona została "ściana lodowa", którą dzieci ozdobiły śnieżynkami i watą. Mamy teraz prawdziwie zimowo - świąteczną salę.
Przygotowania do Świąt w grupie 0B
Przed Świętami dzieci porządkowały wspólnie salę i dekorowały pierniczki. Zapoznały się również z tradycją wigilijnej wieczerzy i dzieliły się opłatkiem. Brały udział w szkolnych Jasełkach. Dwoje uczniów otrzymało wyróżnienie w konkursie "Czapka Mikołaja"."
Życzę spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.
Świąteczna fotobudka
W okresie przedświątecznym, p. Ania Brzezińska oraz p. Natalia Dul, zorganizowały świąteczną fotobudkę dla najmłodszych.
Poszukajcie swoich pociech.
Foto: Julia Pyszkowska, Alicja Dębek, Martyna Wojewódzka, Gabrysia Zawada, pola Estkowska (Szkolne Koło Fotograficzne)
Wojciech Guszkowski
Chór szkolny na Jarmarku świątecznym
17 grudnia 2024 roku na gminnym Jarmarku Świątecznym w Parku Zdrojowym, wystąpił chór szkolny pod kierunkiem Romana Rudowskiego. Dziewczęta zaśpiewały kilka znanych i popularnych kolęd.
Foto: Tatiana Żukowska
Koszt obiadów - styczeń
SP-12 x10 = 120 zł.
Klasa 0 22 x 14 = 308 zł.
dzieci z klasy 0, które nie będą chodziły na dyżur podczas ferii
12 x 14=168 zł
Nasze media społecznościowe
Godziny lekcji
Poniedziałek 22.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych
