Uczniowie z klasy 2b mogli wcielić się w rolę osób pracujących na planie filmowym. Postanowiliśmy nagrać fragment lektury "Detektyw Pozytywka". Zagadka dziewiąta, czyli uwaga na owoce! Aktorzy otrzymali krótkie role do nauki, natomiast każdy uczeń był zaangażowany w pracę nad filmem. Role jakie zostały przydzielone to, np.: operator, script supervisor, oświetlacz, scenograf, rekwizytor, charakteryzator, kostiumograf, dyżurny, narrator. Film został nagrany przez uczniów naszej klasy. Dziękujemy mamie Stasia za opowiedzenie nam o swoim zawodzie, dostarczenie wszelkich rekwizytów i pokazanie nam jak wygląda praca na planie filmowym. Tacie Stasia dziękujemy za montaż i pomoc techniczną. To nasze pierwsze kroki filmowe, ale chwalimy się efektem.
Wychowawczyni: Karolina Piekarniak
