Aktualności
Mistrzostwa w Rummikub
07.10.2024
Dynie w klasie 3b
07.10.2024Klasa 3B w tym roku zaczęła bardzo wcześnie przygotowywać jesienne dekoracje. Dziś uczniowie malowali farbami dynie. Te piękne warzywa wyhodowała dla nas pani Ania, a przywiozła pani Karolina. Obydwu Paniom bardzo dziękujemy!
Justyna Szulc
Szanowni Państwo,
02.10.2024Serdecznie dziękuję za wsparcie działań związanych z oddawaniem głosów na budżet obywatelski. Informuję, że oba nasze projekty (letnia klasa i piknik naukowy) zostały przyjęte do realizacji w 2025.
Z poważaniem,
Aleksandra Golon
członek stowarzyszony Rady Rodziców SP2 Konstancin- Jeziorna
Srebro w piłce nożnej dziewcząt klas 7-8
02.10.2024W dniu 24 września na Orliku w Mirkowie odbyły się gminne zawody w piłce nożnej dziewcząt z klas 7-8. Na 4 drużyny biorące udział w tych zawodach, nasza reprezentacja szkoły zajęła II miejsce i otrzymała pamiątkowe medale. Gratulujemy dziewczętom udanego występu.
Nauczyciele Wychowania Fizycznego
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
02.10.20241 pażdziernika uczniowie klas I - III włączyli się w szkolną akcję Narodowe czytanie.
Jak co roku dzieci z klas młodszych brały również udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania.
W tym dniu dzieci usłyszały wiersze, fragmenty książek, czytane przez wychowawców, jak również przez samych uczniów.
Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności
z czytania i słuchania. Wspólne czytanie to sama przyjemność oraz budowanie relacji.
Głośne czytanie było dobrą okazją wspólnego spędzenia czasu i poznania rozumienia przeczytanego tekstu. Zachęcamy do sięgania po książki.
„A to miej na pilnej pieczy,
Abyś czytał, kiedy tylko możesz”
Mikołaj Rej
Narodowe czytanie w Dwójce
02.10.20241 października w naszej szkole odbyło się po raz kolejny Narodowe Czytanie.
W tym roku, decyzją Pana Prezydenta Andrzeja Dudy, do wspólnego czytania został wybrany ,,Kordian" Juliusza Słowackiego. Prezentowane fragmenty dzieła wielkiego romantyka zostały poprzedzone biografią pisarza oraz informacją dotyczącą okoliczności napisania utworu.
Uczniowie starszych klas zapoznali nas między innymi z historią ,,Janka, co szył psom buty" a także z rozterkami samego Kordiana. Na koniec wspomniano również o niezwykłej roli innych utworów Juliusza Słowackiego, które miały ogromny wpływ na pokolenia młodych Polaków. Wszyscy zgodnie przyznali, że należy rozwijać czytelnicze pasje, dlatego mamy nadzieję podtrzymywać tradycję Narodowego Czytania w kolejnych latach.
Dorota Jankowska
Foto: Szkolne Koło Fotograficzne (Maja Grabowska, Diana Żukowska, Alicja Pawłowska, Michalina Laskowska)
Lekcja chemii w naszej szkole
02.10.2024uczniowie poprzez doświadczenia, eksperymenty i obserwacje poznają i lepiej zaczynają zrozumieć codzienne i niecodzienne przemiany w otaczającym świecie. Nic tak dobrze nie uczy jak samodzielne dochodzenie do wiedzy.
Agnieszka Gromada, foto- Magdalena Ratajska
Domy dla jeży
02.10.2024Klasa 3B postanowiła rozpocząć przygotowania do zbliżającej się zimy. Uczniowie w ogródku szkolnym podjęli się próby zbudowania domów dla jeży. Wyszły im bardzo udane budowle.
Justyna Szulc
Dzień Chłopaka w klasach I-III
02.10.202430 września świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Tego dnia dziewczynki przygotowały dla swoich kolegów piękne upominki. Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji i zabawy.
Wszystkim chłopcom jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia!
Koszt obiadów - październik
01.10.2024Szkoła Podstawowa 21x 10 zł. = 210 zł.
Klasa 0 23 x 14 zł. = 322 zł.
Konkurs InstaLogik VI edycja 2024/2025
01.10.2024InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP. Konkurs realizowany jest w całości on-line. Każdy uczeń otrzymuje własne konto, na którym rozwiązuje zadania z dowolnego komputera (również w domu). Konkurs organizowany jest przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli.
Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki.
Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania. W ogólności jego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży oraz propagowanie myślenia komputacyjnego.
W piątej edycji Konkursu InstaLogik w roku szkolnym 2023/2024 wzięło udział 12628 uczniów z 1665 szkół rozsianych po całej Polsce, z czego jedna trzecia uczy się w małych szkołach w gminach wiejskich. Dla większości z nich był jednym z pierwszych doświadczeń z programowaniem, zadaniami typu "olimpijskiego" i pojęciem poprawności programu. Do finału dotarło 3764 uczniów. Konkurs jest pomostem pomiędzy matematyką a Olimpiadą Informatyczną Juniorów. Jesteśmy przekonani, że spora część z InstaLogikowych uczniów weźmie w przyszłości udział w Olimpiadzie Informatycznej Juniorów.
Organizacja konkursu
Konkurs został podzielony na trzy etapy:
- Etap 1, termin 1 października - 28 października 2024, godz. 20:00
- Kurs przygotowujący do 2 etapu (czas realizacji nie mniej niż 3 tygodnie)
- Sesja próbna przed 2 etapem, termin 28 listopada 2024, godz. 17:00 – 18:00
- Etap 2, termin 7 grudnia 2024, godz. 10:00 – 11:30
- Kurs przygotowujący do 3 etapu (czas realizacji nie mniej niż 3 tygodnie)
- Etap 3, termin 22 marca 2025, godz. 10:00 – 11:30
Strona konkursu: https://instalogik.pl/
Rejestracja ucznia przez rodziców: https://instalogik.pl/?page=register
"Mazowsze Moja Mała Ojczyzna" – wycieczka klasy 8a oraz klasy 8b
30.09.2024W minionym tygodniu odbyliśmy wyjątkową wycieczkę pod hasłem "Mazowsze Moja Mała Ojczyzna", podczas której mieliśmy okazję odkryć piękno i historię naszego regionu. Naszą podróż rozpoczęliśmy od wizyty w Nieporęcie, gdzie zwiedziliśmy barokowy kościół, ufundowany przez króla Jana Kazimierza z dynastii Wazów. Tuż obok znajduje się imponująca, ponad 300-letnia lipa, znana jako Agata, będąca świadkiem minionych wieków.
Kolejnym przystankiem był malowniczy Zalew Zegrzyński, który urzekł nas swoimi pięknymi widokami. Podziwialiśmy łabędzie, żagłówki oraz spokój otaczającej przyrody. Następnie przeszliśmy Wąwozem Szaniawskiego, gdzie poznaliśmy historię miejsca, w którym stał dwór Jerzego Szaniawskiego – niestety spalony w wyniku tragicznych wydarzeń.
Nasza wycieczka zawitała także do Serocka, gdzie zwiedziliśmy Grodzisko Barbarka i podziwialiśmy widok na ujście Bugu do Narwii. Serock zachwycił nas również swoimi malowniczymi wąwozami oraz piękną plażą. Szczególnie zapamiętamy kościół, którego zegar
ozdobiony jest napisem „Tempus fugit – Czas ucieka, wieczność czeka”, skłaniającym do refleksji nad upływem czasu.
Ostatnim punktem na naszej trasie był Pułtusk, gdzie widzieliśmy najdłuższy rynek w Europie oraz pałac biskupów płockich. Zatrzymaliśmy się także przy ławce poświęconej Krzysztofowi Klenczonowi i przy domu, w którym kiedyś mieszkał Napoleon Bonaparte. Wycieczkę zakończyliśmy smacznym obiadem w restauracji „Żaczek”.
Serdecznie dziękujemy naszym nauczycielom: pani Annie Kobusińskiej, pani Dorocie Raczkowskiej, pani Edycie Wyszogrodzkiej oraz naszemu przewodnikowi, panu Wojciechowi Guszkowskiemu, za wspaniałą organizację i ciekawe opowieści. Z niecierpliwością czekamy na kolejną wycieczkę!
Uczniowie klasy 8
Przytul się do drzewa - #straznicylasow
26.09.2024Biblioteka szkolna wraz z uczniami klas 2b i 3b włączyła się do akcji, organizowanej przez staznicylasów.pl, „Przytul się do drzewa” Ogólnopolska kampania ma celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, uczula na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru.
W ramach akcji zrobiliśmy piękne zdjęcia uczniów, tulących, głaszczących drzewa i w lesie, i na naszym szkolnym terenie. Chcieliśmy pokazać, że los drzew nie jest nam obojętny, że kochamy nasze polskie lasy i będziemy chronić je przed powstawaniem pożarów. W ramach akcji odbędą się także lekcje biblioteczne. 10 października, z okazji Międzynarodowego Dnia Drzewa, na stronie: https://straznicylasow.pl będzie można obejrzeć wielki finał akcji i znaleźć naszych uczniów na wielkim ekologicznym kolażu.
Biblioteka szkolna
#staznicylasow
@straznicylasow
7
Pierwsza pomoc w klasie 3c
24.09.2024Z okazji Światowego Dnia Pierwszej Pomocy w dniach 13.09 oraz 19.09 w klasie 3c odbyły się warsztaty ratownicze. Uczniowie przypomnieli sobie numery alarmowe. Nauczyli się bandażować rany, układać poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, a nawet wykonywali uciśnięcia klatki piersiowej na fantomie. Uczniowie zdobyli cenną wiedzę i umiejętności.
Urszula Ludwin
Wizyta uczniów ze szkoły partnerskiej w Denzlingen
24.09.2024W dniach 13 – 19 września gościliśmy w Konstancinie grupę uczniów ze szkoły Ruth-Cohn-Schule w Denzlingen, mieście partnerskim Konstancina-Jeziorny. 12 uczniów wraz z opiekunami podczas swojej wizyty poznało miasto i szkołę – w sobotę w Muzeum Wycinanki obejrzeliśmy ciekawą wystawę i dowiedzieliśmy się o historii produkcji papieru w Mirkowie oraz wykonaliśmy wycinanki według własnych pomysłów. W szkole zrobiliśmy sushi, które następnie ze smakiem zjedliśmy. Niedzielę niemieccy uczniowie spędzili razem z goszczącymi ich rodzinami – pomysły na wspólny czas były różne – ogród zoologiczny, park trampolin, warszawskie fontanny. W poniedziałek na warsztatach kulinarnych w Wilanowie dowiedzieliśmy się, jak gotowano w Warszawie w latach 20. XX wieku – zajęcia te były nie tylko pouczające, ale i niezwykle smaczne, bo zakończone degustacją. Po południu w szkole odbyły się zajęcia taneczne, które poprowadziła p. Elżbieta Świątek. We wtorek po oficjalnym powitaniu w szkole wybraliśmy do Warszawy, z centrum przeszliśmy przez Ogród Saski, obejrzeliśmy Pałac Prezydencki, Plac Zamkowy i Stare Miasto. Środa to dzień przeznaczony najpierw na spotkanie z burmistrzem Konstancina-Jeziorny p. Michałem Wiśniewskim w Urzędzie Gminy, a następnie na relaks i integrację w parku wodnym Suntago. Czas minął bardzo szybko i nadszedł czwartkowy poranek, kiedy to podsumowaliśmy wymianę i pożegnaliśmy naszych gości.
Cieszymy się, że pobyt grupy niemieckiej, kolejny już raz, mógł odbyć się przy wsparciu Urzędu Gminy Konstancin-Jeziorna.
Katarzyna Furmańska, Dorota Raczkowska, Paulina Wolak
Relacja z zawodów sportowych
23.09.2024W dniu 16 września 2024 r. na Konstancińskiej ścieżce zdrowia im Tomasza Hopfera odbyła się XV edycja Mistrzostw Szkoły w Indywidualnych Biegach Przełajowych o Puchar Dyrektora Szkoły. Coroczne zawody organizowane przez zespół nauczycieli wychowania fizycznego cieszą się ogromną popularnością wśród dzieci i młodzieży naszej szkoły. W sumie na linii startu stanęło aż 310 osób. Uczniowie biegli po zdrowie oraz po celujące i bardzo dobre oceny z wychowania fizycznego. Myślą przewodnią biegów była popularyzacja lekkiej atletyki oraz nabycie umiejętności współzawodnictwa zgodnego z zasadami ducha sportowego. Uczniowie konkurowali ze sobą na poziomie poszczególnych klas z podziałem na kategorie dziewcząt i chłopców. Zawodnicy, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca otrzymali medale.
Poniżej przedstawiamy klasyfikację najlepszych zawodników:
Dziewczęta klasa 1 szkoły podstawowej
1. Gabriela Jaroszewicz
2. Lilia Białaś
3. Ariadna Chirun
Chłopcy klasa 1 szkoły podstawowej
1. Franciszek Górecki
2. Gustaw Niewola
3. Benjamin Ziółek
Dziewczęta klasa 2 szkoły podstawowej
1. Antonina Domańska
2. Magdalena Golon
3. Marianna Rękawek
Chłopcy klasa 2 szkoły podstawowej
1. Stanisław Krejs
2. Patryk Dolaciński
3. Kajetan Luty
Dziewczęta klasa 3 szkoły podstawowej
1. Zuzanna Woźniak
2. Hanna Lisowska
3. Aleksandra Gut
Chłopcy klasa 3 szkoły podstawowej
1. Wincent Ziomka
2. Mieszko Niwiński
3. Miłosz Antczak
Dziewczęta klasa 4 szkoły podstawowej
1. Helena Domańska
2. Aurelia Michnowska
3. Stefaniya Ramashka
Chłopcy klasa 4 szkoły podstawowej
1. Wojciech Szewczyk
2. Seweryn Osęka
3. Jakub Klimek
Dziewczęta klasa 5 szkoły podstawowej
1. Izabela Golon
2. Aniela Ignacik
3. Janina Schreiber
Chłopcy klasa 5 szkoły podstawowej
1. Stanisław Sabarański
2. Franciszek Skoczeń
3. Maks Banachowicz
Dziewczęta klasa 6 szkoły podstawowej
1. Oliwia Gniado
2. Marta Sabarańska
3. Michalina Bednarczyk
Chłopcy klasa 6 szkoły podstawowej
1. Henryk Lisowski
2. Ignacy Piniewski
3. Jakub Lewandowski
Dziewczęta klasa 7 szkoły podstawowej
1. Marta Błaszczak
2. Gabriela Rakowska
3. Natalia Januszko
Chłopcy klasa 7 szkoły podstawowej
1. Aleksander Bandurski
2. Milan Koszelnik
3. Michał Ratusiński
Dziewczęta klasa 8 szkoły podstawowej
1. Zofia Lisowska
2. Tola Świątkiewicz
3. Mariia Petrova
Chłopcy klasa 8 szkoły podstawowej
1. Piotr Pająk
2. Michał Biczyk
3. Mateusz Nadolny
Wszyscy uczestnicy wykazali się doskonałym przygotowaniem. Zawody przebiegły bez zakłóceń przy dobrej i słonecznej pogodzie. Serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy stanęli na linii startu i ukończyli bieg. Pozdrawiamy i zapraszamy za rok.
Nauczyciele Wychowania Fizycznego
Marcin Matyjasiak
Bartosz Wilczak
Jan Nowacki
Jolanta Mikulska
Weronika Durajczyk
28
Zajęcia z edukacji artystycznej
24.09.2024Szkoła Podstawowa nr 2 została zakwalifikowana do zajęć z edukacji artystycznej, do nadchodzącej edycji programu edukacyjnego „Formy podstawowe”!
Międzynarodowy Dzień Przedszkolaka
23.09.2024Międzynarodowy Dzień Przedszkolaka obchodzony jest co roku 20 września i jest okazją do wspaniałej zabawy.
Dzieci miały możliwości zintegrować się ze swoimi kolegami i koleżankami, a także wziąć udział w różnych aktywnościach rozwijających ich umiejętności społeczne, artystyczne oraz ruchowe.
Dzień Przedszkolaka był pełen wrażeń, a dzieci wracały do domu z uśmiechami na twarzach, pamiątkowymi medalami, dyplomami, słodkim upominkiem i wieloma miłymi wspomnieniami. Cieszymy się, że mogliśmy razem świętować tak ważny dla naszych dzieci dzień!
Wychowawcy:
Natalia Dul
Anna Brzezińska
Aktualności
Co nowego w szkole?Mistrzostwa w Rummikub
- 07.10.2024
Dynie w klasie 3b
- 07.10.2024
Klasa 3B w tym roku zaczęła bardzo wcześnie przygotowywać jesienne dekoracje. Dziś uczniowie malowali farbami dynie. Te piękne warzywa wyhodowała dla nas pani Ania, a przywiozła pani Karolina. Obydwu Paniom bardzo dziękujemy!
Justyna Szulc
Szanowni Państwo,
- 02.10.2024
Serdecznie dziękuję za wsparcie działań związanych z oddawaniem głosów na budżet obywatelski. Informuję, że oba nasze projekty (letnia klasa i piknik naukowy) zostały przyjęte do realizacji w 2025.
Z poważaniem,
Aleksandra Golon
członek stowarzyszony Rady Rodziców SP2 Konstancin- Jeziorna
Srebro w piłce nożnej dziewcząt klas 7-8
- 02.10.2024
W dniu 24 września na Orliku w Mirkowie odbyły się gminne zawody w piłce nożnej dziewcząt z klas 7-8. Na 4 drużyny biorące udział w tych zawodach, nasza reprezentacja szkoły zajęła II miejsce i otrzymała pamiątkowe medale. Gratulujemy dziewczętom udanego występu.
Nauczyciele Wychowania Fizycznego
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
- 02.10.2024
1 pażdziernika uczniowie klas I - III włączyli się w szkolną akcję Narodowe czytanie.
Jak co roku dzieci z klas młodszych brały również udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania.
W tym dniu dzieci usłyszały wiersze, fragmenty książek, czytane przez wychowawców, jak również przez samych uczniów.
Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności
z czytania i słuchania. Wspólne czytanie to sama przyjemność oraz budowanie relacji.
Głośne czytanie było dobrą okazją wspólnego spędzenia czasu i poznania rozumienia przeczytanego tekstu. Zachęcamy do sięgania po książki.
„A to miej na pilnej pieczy,
Abyś czytał, kiedy tylko możesz”
Mikołaj Rej
Narodowe czytanie w Dwójce
- 02.10.2024
1 października w naszej szkole odbyło się po raz kolejny Narodowe Czytanie.
W tym roku, decyzją Pana Prezydenta Andrzeja Dudy, do wspólnego czytania został wybrany ,,Kordian" Juliusza Słowackiego. Prezentowane fragmenty dzieła wielkiego romantyka zostały poprzedzone biografią pisarza oraz informacją dotyczącą okoliczności napisania utworu.
Uczniowie starszych klas zapoznali nas między innymi z historią ,,Janka, co szył psom buty" a także z rozterkami samego Kordiana. Na koniec wspomniano również o niezwykłej roli innych utworów Juliusza Słowackiego, które miały ogromny wpływ na pokolenia młodych Polaków. Wszyscy zgodnie przyznali, że należy rozwijać czytelnicze pasje, dlatego mamy nadzieję podtrzymywać tradycję Narodowego Czytania w kolejnych latach.
Dorota Jankowska
Foto: Szkolne Koło Fotograficzne (Maja Grabowska, Diana Żukowska, Alicja Pawłowska, Michalina Laskowska)
Lekcja chemii w naszej szkole
- 02.10.2024
uczniowie poprzez doświadczenia, eksperymenty i obserwacje poznają i lepiej zaczynają zrozumieć codzienne i niecodzienne przemiany w otaczającym świecie. Nic tak dobrze nie uczy jak samodzielne dochodzenie do wiedzy.
Agnieszka Gromada, foto- Magdalena Ratajska
Domy dla jeży
- 02.10.2024
Klasa 3B postanowiła rozpocząć przygotowania do zbliżającej się zimy. Uczniowie w ogródku szkolnym podjęli się próby zbudowania domów dla jeży. Wyszły im bardzo udane budowle.
Justyna Szulc
Dzień Chłopaka w klasach I-III
- 02.10.2024
30 września świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Tego dnia dziewczynki przygotowały dla swoich kolegów piękne upominki. Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji i zabawy.
Wszystkim chłopcom jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia!
Koszt obiadów - październik
- 01.10.2024
Szkoła Podstawowa 21x 10 zł. = 210 zł.
Klasa 0 23 x 14 zł. = 322 zł.
Konkurs matematyczno-informatyczny AleMózgi!
- 01.10.2024
Konkurs InstaLogik VI edycja 2024/2025
- 01.10.2024
InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP. Konkurs realizowany jest w całości on-line. Każdy uczeń otrzymuje własne konto, na którym rozwiązuje zadania z dowolnego komputera (również w domu). Konkurs organizowany jest przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli.
Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki.
Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania. W ogólności jego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży oraz propagowanie myślenia komputacyjnego.
W piątej edycji Konkursu InstaLogik w roku szkolnym 2023/2024 wzięło udział 12628 uczniów z 1665 szkół rozsianych po całej Polsce, z czego jedna trzecia uczy się w małych szkołach w gminach wiejskich. Dla większości z nich był jednym z pierwszych doświadczeń z programowaniem, zadaniami typu "olimpijskiego" i pojęciem poprawności programu. Do finału dotarło 3764 uczniów. Konkurs jest pomostem pomiędzy matematyką a Olimpiadą Informatyczną Juniorów. Jesteśmy przekonani, że spora część z InstaLogikowych uczniów weźmie w przyszłości udział w Olimpiadzie Informatycznej Juniorów.
Organizacja konkursu
Konkurs został podzielony na trzy etapy:
- Etap 1, termin 1 października - 28 października 2024, godz. 20:00
- Kurs przygotowujący do 2 etapu (czas realizacji nie mniej niż 3 tygodnie)
- Sesja próbna przed 2 etapem, termin 28 listopada 2024, godz. 17:00 – 18:00
- Etap 2, termin 7 grudnia 2024, godz. 10:00 – 11:30
- Kurs przygotowujący do 3 etapu (czas realizacji nie mniej niż 3 tygodnie)
- Etap 3, termin 22 marca 2025, godz. 10:00 – 11:30
Strona konkursu: https://instalogik.pl/
Rejestracja ucznia przez rodziców: https://instalogik.pl/?page=register
"Mazowsze Moja Mała Ojczyzna" – wycieczka klasy 8a oraz klasy 8b
- 30.09.2024
W minionym tygodniu odbyliśmy wyjątkową wycieczkę pod hasłem "Mazowsze Moja Mała Ojczyzna", podczas której mieliśmy okazję odkryć piękno i historię naszego regionu. Naszą podróż rozpoczęliśmy od wizyty w Nieporęcie, gdzie zwiedziliśmy barokowy kościół, ufundowany przez króla Jana Kazimierza z dynastii Wazów. Tuż obok znajduje się imponująca, ponad 300-letnia lipa, znana jako Agata, będąca świadkiem minionych wieków.
Kolejnym przystankiem był malowniczy Zalew Zegrzyński, który urzekł nas swoimi pięknymi widokami. Podziwialiśmy łabędzie, żagłówki oraz spokój otaczającej przyrody. Następnie przeszliśmy Wąwozem Szaniawskiego, gdzie poznaliśmy historię miejsca, w którym stał dwór Jerzego Szaniawskiego – niestety spalony w wyniku tragicznych wydarzeń.
Nasza wycieczka zawitała także do Serocka, gdzie zwiedziliśmy Grodzisko Barbarka i podziwialiśmy widok na ujście Bugu do Narwii. Serock zachwycił nas również swoimi malowniczymi wąwozami oraz piękną plażą. Szczególnie zapamiętamy kościół, którego zegar
ozdobiony jest napisem „Tempus fugit – Czas ucieka, wieczność czeka”, skłaniającym do refleksji nad upływem czasu.
Ostatnim punktem na naszej trasie był Pułtusk, gdzie widzieliśmy najdłuższy rynek w Europie oraz pałac biskupów płockich. Zatrzymaliśmy się także przy ławce poświęconej Krzysztofowi Klenczonowi i przy domu, w którym kiedyś mieszkał Napoleon Bonaparte. Wycieczkę zakończyliśmy smacznym obiadem w restauracji „Żaczek”.
Serdecznie dziękujemy naszym nauczycielom: pani Annie Kobusińskiej, pani Dorocie Raczkowskiej, pani Edycie Wyszogrodzkiej oraz naszemu przewodnikowi, panu Wojciechowi Guszkowskiemu, za wspaniałą organizację i ciekawe opowieści. Z niecierpliwością czekamy na kolejną wycieczkę!
Uczniowie klasy 8
Narodowe czytanie
- 26.09.2024
Przytul się do drzewa - #straznicylasow
- 26.09.2024
Biblioteka szkolna wraz z uczniami klas 2b i 3b włączyła się do akcji, organizowanej przez staznicylasów.pl, „Przytul się do drzewa” Ogólnopolska kampania ma celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, uczula na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru.
W ramach akcji zrobiliśmy piękne zdjęcia uczniów, tulących, głaszczących drzewa i w lesie, i na naszym szkolnym terenie. Chcieliśmy pokazać, że los drzew nie jest nam obojętny, że kochamy nasze polskie lasy i będziemy chronić je przed powstawaniem pożarów. W ramach akcji odbędą się także lekcje biblioteczne. 10 października, z okazji Międzynarodowego Dnia Drzewa, na stronie: https://straznicylasow.pl będzie można obejrzeć wielki finał akcji i znaleźć naszych uczniów na wielkim ekologicznym kolażu.
Biblioteka szkolna
#staznicylasow
@straznicylasow
7
Pierwsza pomoc w klasie 3c
- 24.09.2024
Z okazji Światowego Dnia Pierwszej Pomocy w dniach 13.09 oraz 19.09 w klasie 3c odbyły się warsztaty ratownicze. Uczniowie przypomnieli sobie numery alarmowe. Nauczyli się bandażować rany, układać poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, a nawet wykonywali uciśnięcia klatki piersiowej na fantomie. Uczniowie zdobyli cenną wiedzę i umiejętności.
Urszula Ludwin
Wizyta uczniów ze szkoły partnerskiej w Denzlingen
- 24.09.2024
W dniach 13 – 19 września gościliśmy w Konstancinie grupę uczniów ze szkoły Ruth-Cohn-Schule w Denzlingen, mieście partnerskim Konstancina-Jeziorny. 12 uczniów wraz z opiekunami podczas swojej wizyty poznało miasto i szkołę – w sobotę w Muzeum Wycinanki obejrzeliśmy ciekawą wystawę i dowiedzieliśmy się o historii produkcji papieru w Mirkowie oraz wykonaliśmy wycinanki według własnych pomysłów. W szkole zrobiliśmy sushi, które następnie ze smakiem zjedliśmy. Niedzielę niemieccy uczniowie spędzili razem z goszczącymi ich rodzinami – pomysły na wspólny czas były różne – ogród zoologiczny, park trampolin, warszawskie fontanny. W poniedziałek na warsztatach kulinarnych w Wilanowie dowiedzieliśmy się, jak gotowano w Warszawie w latach 20. XX wieku – zajęcia te były nie tylko pouczające, ale i niezwykle smaczne, bo zakończone degustacją. Po południu w szkole odbyły się zajęcia taneczne, które poprowadziła p. Elżbieta Świątek. We wtorek po oficjalnym powitaniu w szkole wybraliśmy do Warszawy, z centrum przeszliśmy przez Ogród Saski, obejrzeliśmy Pałac Prezydencki, Plac Zamkowy i Stare Miasto. Środa to dzień przeznaczony najpierw na spotkanie z burmistrzem Konstancina-Jeziorny p. Michałem Wiśniewskim w Urzędzie Gminy, a następnie na relaks i integrację w parku wodnym Suntago. Czas minął bardzo szybko i nadszedł czwartkowy poranek, kiedy to podsumowaliśmy wymianę i pożegnaliśmy naszych gości.
Cieszymy się, że pobyt grupy niemieckiej, kolejny już raz, mógł odbyć się przy wsparciu Urzędu Gminy Konstancin-Jeziorna.
Katarzyna Furmańska, Dorota Raczkowska, Paulina Wolak
Relacja z zawodów sportowych
- 23.09.2024
W dniu 16 września 2024 r. na Konstancińskiej ścieżce zdrowia im Tomasza Hopfera odbyła się XV edycja Mistrzostw Szkoły w Indywidualnych Biegach Przełajowych o Puchar Dyrektora Szkoły. Coroczne zawody organizowane przez zespół nauczycieli wychowania fizycznego cieszą się ogromną popularnością wśród dzieci i młodzieży naszej szkoły. W sumie na linii startu stanęło aż 310 osób. Uczniowie biegli po zdrowie oraz po celujące i bardzo dobre oceny z wychowania fizycznego. Myślą przewodnią biegów była popularyzacja lekkiej atletyki oraz nabycie umiejętności współzawodnictwa zgodnego z zasadami ducha sportowego. Uczniowie konkurowali ze sobą na poziomie poszczególnych klas z podziałem na kategorie dziewcząt i chłopców. Zawodnicy, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca otrzymali medale.
Poniżej przedstawiamy klasyfikację najlepszych zawodników:
Dziewczęta klasa 1 szkoły podstawowej
1. Gabriela Jaroszewicz
2. Lilia Białaś
3. Ariadna Chirun
Chłopcy klasa 1 szkoły podstawowej
1. Franciszek Górecki
2. Gustaw Niewola
3. Benjamin Ziółek
Dziewczęta klasa 2 szkoły podstawowej
1. Antonina Domańska
2. Magdalena Golon
3. Marianna Rękawek
Chłopcy klasa 2 szkoły podstawowej
1. Stanisław Krejs
2. Patryk Dolaciński
3. Kajetan Luty
Dziewczęta klasa 3 szkoły podstawowej
1. Zuzanna Woźniak
2. Hanna Lisowska
3. Aleksandra Gut
Chłopcy klasa 3 szkoły podstawowej
1. Wincent Ziomka
2. Mieszko Niwiński
3. Miłosz Antczak
Dziewczęta klasa 4 szkoły podstawowej
1. Helena Domańska
2. Aurelia Michnowska
3. Stefaniya Ramashka
Chłopcy klasa 4 szkoły podstawowej
1. Wojciech Szewczyk
2. Seweryn Osęka
3. Jakub Klimek
Dziewczęta klasa 5 szkoły podstawowej
1. Izabela Golon
2. Aniela Ignacik
3. Janina Schreiber
Chłopcy klasa 5 szkoły podstawowej
1. Stanisław Sabarański
2. Franciszek Skoczeń
3. Maks Banachowicz
Dziewczęta klasa 6 szkoły podstawowej
1. Oliwia Gniado
2. Marta Sabarańska
3. Michalina Bednarczyk
Chłopcy klasa 6 szkoły podstawowej
1. Henryk Lisowski
2. Ignacy Piniewski
3. Jakub Lewandowski
Dziewczęta klasa 7 szkoły podstawowej
1. Marta Błaszczak
2. Gabriela Rakowska
3. Natalia Januszko
Chłopcy klasa 7 szkoły podstawowej
1. Aleksander Bandurski
2. Milan Koszelnik
3. Michał Ratusiński
Dziewczęta klasa 8 szkoły podstawowej
1. Zofia Lisowska
2. Tola Świątkiewicz
3. Mariia Petrova
Chłopcy klasa 8 szkoły podstawowej
1. Piotr Pająk
2. Michał Biczyk
3. Mateusz Nadolny
Wszyscy uczestnicy wykazali się doskonałym przygotowaniem. Zawody przebiegły bez zakłóceń przy dobrej i słonecznej pogodzie. Serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy stanęli na linii startu i ukończyli bieg. Pozdrawiamy i zapraszamy za rok.
Nauczyciele Wychowania Fizycznego
Marcin Matyjasiak
Bartosz Wilczak
Jan Nowacki
Jolanta Mikulska
Weronika Durajczyk
28
Zajęcia z edukacji artystycznej
- 24.09.2024
Szkoła Podstawowa nr 2 została zakwalifikowana do zajęć z edukacji artystycznej, do nadchodzącej edycji programu edukacyjnego „Formy podstawowe”!
Międzynarodowy Dzień Przedszkolaka
- 23.09.2024
Międzynarodowy Dzień Przedszkolaka obchodzony jest co roku 20 września i jest okazją do wspaniałej zabawy.
Dzieci miały możliwości zintegrować się ze swoimi kolegami i koleżankami, a także wziąć udział w różnych aktywnościach rozwijających ich umiejętności społeczne, artystyczne oraz ruchowe.
Dzień Przedszkolaka był pełen wrażeń, a dzieci wracały do domu z uśmiechami na twarzach, pamiątkowymi medalami, dyplomami, słodkim upominkiem i wieloma miłymi wspomnieniami. Cieszymy się, że mogliśmy razem świętować tak ważny dla naszych dzieci dzień!
Wychowawcy:
Natalia Dul
Anna Brzezińska


