• Szkolne warsztaty dietetyczne z Miss Polski- Elżbietą Sawerską
          • Szkolne warsztaty dietetyczne z Miss Polski- Elżbietą Sawerską

            23.03.2024

            Wiele mówi się i słyszy o zdrowej i zbilansowanej diecie. Jednak co to do końca oznacza- nie każdy wie. W marcu uczennice z klas 6-8 miały możliwość poznać zasady zdrowego odżywiania się. Pani Elżbieta, opierając swój wykład na ludzkiej fizjologii, wyjaśniła dziewczynom, o co w tym wszystkim chodzi. Mówiła w sposób jasny i przystępny. Zadawała pytania i zachęcała do dyskusji. Początkowo onieśmielone uczennice trochę się krępowały. Ostatecznie zaufały prowadzącej i chciały rozwiać swoje wątpliwości w różnych kwestiach. Otwarcie mówiły o swoich problemach zdrowotnych i estetycznych. Spotkanie było na tyle ważne dla dziewczyn, że jeszcze długo po jego zakończeniu pani Ela udzielała odpowiedzi na indywidualne pytania. Być może nie było to ostatnie spotkanie z Miss Polski 2003. Dziękujemy jej za wiele ciepłych i mądrych słów oraz wiarę, że każdy, jeśli tylko bardzo chce i świadomie się odżywia oraz jest aktywny i lubi ruch, może długo cieszyć się zdrowym ciałem i sprawnym umysłem.

            Biblioteka szkolna

            galeria

          • Akcja charytatywna

            23.03.2024

            Szkolny wolontariat zakończył zbiórkę artykułów higienicznych i sprzętu sportowego dla wychowanków Domu Dziecka w Pęcherach. Zebraliśmy: szampony, żele i płyny do kąpieli, mydełka, pasty do zębów, chusteczki higieniczne zwykłe i nawilżone. Nasi uczniowie podarowali również skakanki, gumy do skakania, ringo, tarczę z rzutkami, piłki, koła hula ho, zestawy do badmintona, rowerek, hulajnogę i kaski ochronne. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pomoc

            Szkolny wolontariat

          • Kocham zwierzęta?

            23.03.2024


            W ramach ćwiczenia i wzmacniania pamięci uczniowie klas trzecich i czwartych uczą się piosenek i wierszy. Ostatnio oczarował ich utwór Ewy Cielesz ,,Kocham zwierzęta”. Bo
            w tym utworze tak jak w życiu: ,,Proszę rodziców każdego dnia / by mi kupili małego psa. /Kupili. Jest. Kuleczka mała. /Zajmuje się nią rodzina cała:/ babcia wychodzi z pieskiem na smyczy, /dziadek…/mama…/tata…/a ja się z pieska cieszę!” Jeśli chcesz znać szczegóły, zapraszam po tekst wiersza do biblioteki szkolnej albo do świetlicy 🙂
            Miło nam było wysłać gratulacje do rodziców i wychowawców tych dzieci, które nauczyły się wiersza na pamięć!

            Wychowawcy świetlicy

        • Zawsze bądź wdzięczny - recepta na szczęście
          • Zawsze bądź wdzięczny - recepta na szczęście

            23.03.2024

            W ramach kształtowania otwartości na drugiego człowieka dzieci ze świetlicy szkolnej wykonywały gazetki poświęcone artystom malującym ustami i stopami. Zapoznały się z ich pracami plastycznymi. Słuchały opowieści dorosłych i dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą posługiwać się rękami.
            Wyjątkowym przeżyciem dla uczniów było ,,spotkanie” z Nickiem Vujciciem, człowiekiem bez rak i nóg. Rodzice powiedzieli mu ,,Nie będziesz wiedział, na co cię stać, dopóki nie spróbujesz”. Wziął tę radę do serca i… nauczył się pływać, wędkować, surfować, grać w golfa i na perkusji.
            Jest mężem i ojcem 4 dzieci 🙂 ,,Mam wybór - powiedział - albo być złym na Boga za to, czego nie mam, albo być wdzięcznym za to, co mam.” Postać człowieka, który inspiruje miliony osób na świecie przybliżył uczniom film ,,Cyrk motyli” z udziałem Nicka Vujicica. Dzieci zobaczyły,
            że skoro człowiek bez rąk i nóg może tak wiele, to ile one mogą, mając wszystkie kończyny, oczy
            i uszy 🙂

            Wychowawcy świetlicy

            galeria

        • Wiosna i Wielkanoc w świetlicy
          • Wiosna i Wielkanoc w świetlicy

            23.03.2024

            Uczniowie ze świetlicy szkolnej w ramach zajęć rozwijających uzdolnienia i zainteresowania artystyczne zmierzyły się ze sztuką tworzenia kwiatów z krepiny.
            Dla naszych dzieci jest to nie lada wyzwanie, gdyż wymaga sprawnych paluszków i … odrobiny chęci. Dziewczynki zaopatrzone w kolorową krepinę, nożyczki i klej bardzo szybko nauczyły się wyczarowywać wielobarwne kwiaty, które następnie zostały ułożone
            w misternie upiętym koszu, również z krepiny. Zwabione bajecznym widokiem motyle, wnet zaczęły krążyć wokół kosza.
            Wiosenne tematy przypomniały wszystkim, że oprócz Pani Wiosny zbliżają się Święta Wielkanocne. I wnet nasze gazetki ożywiły się misternie wykonanymi pracami dzieci
            z wszystkich grup świetlicowych.
            Palmy, pisanki, kraszanki i inne kolorowe elementy wielkanocne zaczęły cieszyć oczy wchodzących do świetlicy szkolnej.

            Wychowawcy świetlicy

            galeria

        • Mistrz kaligrafii
          • Mistrz kaligrafii

            23.03.2024

            W dniach 11-12 marca 2024 roku, odbył się świetlicowy konkurs pięknego pisania „Mistrz kaligrafii”. Wzięło w nim udział 30 uczniów z klas drugich. Mieli oni za zadanie, najładniej jak potrafią, przepisać tekst drukowany.
            Oceniając prace zwracano uwagę na ogólne wrażenie estetyczne, czytelność, prawidłowe rozmieszczenie tekstu, poprawność ortograficzną i interpunkcyjną, właściwe łączenie liter.
            WYNIKI KONKURSU:
            I miejsce – Aurelia Skrojna
            II miejsce – Hanna Lisowska
            III miejsce – Nina Ziółek wyróżnienie – Nikola Gutkowska, Michalina Moreń, Maria Przepióra.
            Rozdanie nagród odbyło się 18 marca. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a laureaci medale i nagrody rzeczowe.
            Dziękujemy uczniom za udział w konkursie. Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy wszystkich do pięknego pisania. Dbajmy o swój charakter pisma, gdyż Ci którzy nad nim pracują, wzmacniają umiejętność koncentracji, są bardziej kreatywni i osiągają lepsze wyniki w nauce. Ręczne pisanie jest też świetnym treningiem pamięci.

            Wychowawcy świetlicy

            galeria

        • Śladami batalionów “Zośka” i “Parasol” – wycieczka klas 7
          • Śladami batalionów “Zośka” i “Parasol” – wycieczka klas 7

            18.03.2024

            W czwartek, 14 marca, dwie klasy naszej szkoły udały się na lekcję historii do Muzeum Powstania Warszawskiego „Śladami batalionu „Zośka” i „Parasol”. Opiekę nad uczniami sprawowały wychowawczynie: Anna Kobusińska, Dorota Raczkowska oraz pani Agnieszka Gromada i Aleksandra Gazecka.

            Muzeum Powstania Warszawskiego zwiedzaliśmy podążając śladami dwóch najsłynniejszych powstańczych batalionów – “Zośka” i “Parasol”, których losy stanowią kanwę drugiej znaczącej powieści Aleksandra Kamińskiego. Poprzez prezentację, miniwykład, zwiedzanie ekspozycji stałej oraz turniej w formie quizu poznaliśmy okoliczności powstania obydwu oddziałów, ich najważniejsze dokonania oraz drogę przebytą w sierpniu i wrześniu 1944 roku, która dla Andrzeja Romockiego zakończyła się tragiczną śmiercią na Czerniakowie.

            Wycieczka była dobrą okazją do przyswojenia wiedzy, którą niedługo będziemy poznawać na lekcjach języka polskiego i historii.

            Dziękujemy pani Agnieszce Padzik- Wołos za pomoc w organizacji lekcji.

            Uczniowie klas 7a, 7b

            galeria

        • "Warszawska Syrenka" - 47 Konkurs Recytatorski
          • "Warszawska Syrenka" - 47 Konkurs Recytatorski

            15.03.2024

            14 marca 2024r. w Wilii "Gryf" odbyły się eliminacje gminne. SP 2 w Konstancinie Jeziornie reprezentowali uczniowie wyłonieni w eliminacjach szkolnych.

            klasy 1-3

            Stefania Ramashka

            Livia Tapancher

            klasy 4-6

            Zofia Antczak

            Maja Grabowska

            Klara Puchała-Szulc

            klasy 7-8

            Stanisław Halicki

            Mykyta Antonenko

            Uczniów przygotowywały panie polonistki: Agnieszka Bartosz Goleniowska, Laura Mościńska -Puszka i Jolanta Siwka, Dorota Zagończyk.

            ZWYCIĘSTWO w wymienionych grupach wiekowych odnieśli:

            I miejsce STANISŁAW HALICKI

            III miejsce MYKYTA ANTONENKO

            w grupie najstarszej

            II miejsce STEFANIA RAMASHKA

            w grupie najmłodszej

            GRATULUJEMY zwycięzcom i wszystkim uczestnikom, którzy z godnością i wielką odpowiedzialnością reprezentowali NASZĄ SZKOŁĘ.

            STANISŁAW HALICKI będzie reprezentował gminę Konstancin Jeziorna w przesłuchaniach wojewódzkich.

            Trzymamy kciuki.

            LMP

            galeria

          • Projekt eTwinning „Golden Advice of Hz Mevlana”

            12.03.2024

            Międzynarodowy projekt eTwinning, który realizuje grupa uczniów klasy 6c wzbogaca się o kolejne prace – jednym z zadań w lutym było przygotowanie powiedzeń i cytatów w języku ojczystym, które uczniom kojarzą się z radą “Concealing others’ faults be like night”. Filmik pokazuje wybrane prace uczniów wszystkich szkół i krajów partnerskich wraz z tłumaczeniem na język angielski.

            W lutym obchodziliśmy także Dzień Bezpiecznego Internetu – uczniowie podjęli wyzwanie i rozwiązywali quiz w aplikacji Kahoot – najlepsi zostali wyróżnieni dyplomami – wśród wszystkich uczniów Łukasz z klasy 6c osiągnął świetny wynik i zajął miejsce na podium.

            Katarzyna Furmańska (opiekun projektu)

            film

    • Aktualności

      Co nowego w szkole?
      • Lista osób zakwalifikowanych do klasy sportowej
      • Klasa 4a i 5b "Szlakiem Stefana Żeromskiego"
        • Klasa 4a i 5b "Szlakiem Stefana Żeromskiego"

        • 23.03.2024
        • 21 marca, w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, klasy 4a i 5b spacerowały alejkami parkowymi szlakiem Stefana Żeromskiego. Była to żywa lekcja języka polskiego z elementami innych przedmiotów szkolnych i alternatywa spędzenia dnia wagarowicza w sposób miły, ale pożyteczny. Humory i pogoda dopisywały. Pizza smakowała wybornie Dziękujemy Wam Uczniowie

          Laura Mościńska -Puszka, Ewa Lasota, Urszula Ludwin.

          LMP

          galeria

      • Z czego to jest zrobione?
      • Szkolne warsztaty dietetyczne z Miss Polski- Elżbietą Sawerską
        • Szkolne warsztaty dietetyczne z Miss Polski- Elżbietą Sawerską

        • 23.03.2024
        • Wiele mówi się i słyszy o zdrowej i zbilansowanej diecie. Jednak co to do końca oznacza- nie każdy wie. W marcu uczennice z klas 6-8 miały możliwość poznać zasady zdrowego odżywiania się. Pani Elżbieta, opierając swój wykład na ludzkiej fizjologii, wyjaśniła dziewczynom, o co w tym wszystkim chodzi. Mówiła w sposób jasny i przystępny. Zadawała pytania i zachęcała do dyskusji. Początkowo onieśmielone uczennice trochę się krępowały. Ostatecznie zaufały prowadzącej i chciały rozwiać swoje wątpliwości w różnych kwestiach. Otwarcie mówiły o swoich problemach zdrowotnych i estetycznych. Spotkanie było na tyle ważne dla dziewczyn, że jeszcze długo po jego zakończeniu pani Ela udzielała odpowiedzi na indywidualne pytania. Być może nie było to ostatnie spotkanie z Miss Polski 2003. Dziękujemy jej za wiele ciepłych i mądrych słów oraz wiarę, że każdy, jeśli tylko bardzo chce i świadomie się odżywia oraz jest aktywny i lubi ruch, może długo cieszyć się zdrowym ciałem i sprawnym umysłem.

          Biblioteka szkolna

          galeria

        • Akcja charytatywna

        • 23.03.2024
        • Szkolny wolontariat zakończył zbiórkę artykułów higienicznych i sprzętu sportowego dla wychowanków Domu Dziecka w Pęcherach. Zebraliśmy: szampony, żele i płyny do kąpieli, mydełka, pasty do zębów, chusteczki higieniczne zwykłe i nawilżone. Nasi uczniowie podarowali również skakanki, gumy do skakania, ringo, tarczę z rzutkami, piłki, koła hula ho, zestawy do badmintona, rowerek, hulajnogę i kaski ochronne. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pomoc

          Szkolny wolontariat

        • Kocham zwierzęta?

        • 23.03.2024

        • W ramach ćwiczenia i wzmacniania pamięci uczniowie klas trzecich i czwartych uczą się piosenek i wierszy. Ostatnio oczarował ich utwór Ewy Cielesz ,,Kocham zwierzęta”. Bo
          w tym utworze tak jak w życiu: ,,Proszę rodziców każdego dnia / by mi kupili małego psa. /Kupili. Jest. Kuleczka mała. /Zajmuje się nią rodzina cała:/ babcia wychodzi z pieskiem na smyczy, /dziadek…/mama…/tata…/a ja się z pieska cieszę!” Jeśli chcesz znać szczegóły, zapraszam po tekst wiersza do biblioteki szkolnej albo do świetlicy 🙂
          Miło nam było wysłać gratulacje do rodziców i wychowawców tych dzieci, które nauczyły się wiersza na pamięć!

          Wychowawcy świetlicy

      • Zawsze bądź wdzięczny - recepta na szczęście
        • Zawsze bądź wdzięczny - recepta na szczęście

        • 23.03.2024
        • W ramach kształtowania otwartości na drugiego człowieka dzieci ze świetlicy szkolnej wykonywały gazetki poświęcone artystom malującym ustami i stopami. Zapoznały się z ich pracami plastycznymi. Słuchały opowieści dorosłych i dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą posługiwać się rękami.
          Wyjątkowym przeżyciem dla uczniów było ,,spotkanie” z Nickiem Vujciciem, człowiekiem bez rak i nóg. Rodzice powiedzieli mu ,,Nie będziesz wiedział, na co cię stać, dopóki nie spróbujesz”. Wziął tę radę do serca i… nauczył się pływać, wędkować, surfować, grać w golfa i na perkusji.
          Jest mężem i ojcem 4 dzieci 🙂 ,,Mam wybór - powiedział - albo być złym na Boga za to, czego nie mam, albo być wdzięcznym za to, co mam.” Postać człowieka, który inspiruje miliony osób na świecie przybliżył uczniom film ,,Cyrk motyli” z udziałem Nicka Vujicica. Dzieci zobaczyły,
          że skoro człowiek bez rąk i nóg może tak wiele, to ile one mogą, mając wszystkie kończyny, oczy
          i uszy 🙂

          Wychowawcy świetlicy

          galeria

      • Świetlica budzi wiosnę!
      • Wiosna i Wielkanoc w świetlicy
        • Wiosna i Wielkanoc w świetlicy

        • 23.03.2024
        • Uczniowie ze świetlicy szkolnej w ramach zajęć rozwijających uzdolnienia i zainteresowania artystyczne zmierzyły się ze sztuką tworzenia kwiatów z krepiny.
          Dla naszych dzieci jest to nie lada wyzwanie, gdyż wymaga sprawnych paluszków i … odrobiny chęci. Dziewczynki zaopatrzone w kolorową krepinę, nożyczki i klej bardzo szybko nauczyły się wyczarowywać wielobarwne kwiaty, które następnie zostały ułożone
          w misternie upiętym koszu, również z krepiny. Zwabione bajecznym widokiem motyle, wnet zaczęły krążyć wokół kosza.
          Wiosenne tematy przypomniały wszystkim, że oprócz Pani Wiosny zbliżają się Święta Wielkanocne. I wnet nasze gazetki ożywiły się misternie wykonanymi pracami dzieci
          z wszystkich grup świetlicowych.
          Palmy, pisanki, kraszanki i inne kolorowe elementy wielkanocne zaczęły cieszyć oczy wchodzących do świetlicy szkolnej.

          Wychowawcy świetlicy

          galeria

      • Mistrz kaligrafii
        • Mistrz kaligrafii

        • 23.03.2024
        • W dniach 11-12 marca 2024 roku, odbył się świetlicowy konkurs pięknego pisania „Mistrz kaligrafii”. Wzięło w nim udział 30 uczniów z klas drugich. Mieli oni za zadanie, najładniej jak potrafią, przepisać tekst drukowany.
          Oceniając prace zwracano uwagę na ogólne wrażenie estetyczne, czytelność, prawidłowe rozmieszczenie tekstu, poprawność ortograficzną i interpunkcyjną, właściwe łączenie liter.
          WYNIKI KONKURSU:
          I miejsce – Aurelia Skrojna
          II miejsce – Hanna Lisowska
          III miejsce – Nina Ziółek wyróżnienie – Nikola Gutkowska, Michalina Moreń, Maria Przepióra.
          Rozdanie nagród odbyło się 18 marca. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a laureaci medale i nagrody rzeczowe.
          Dziękujemy uczniom za udział w konkursie. Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy wszystkich do pięknego pisania. Dbajmy o swój charakter pisma, gdyż Ci którzy nad nim pracują, wzmacniają umiejętność koncentracji, są bardziej kreatywni i osiągają lepsze wyniki w nauce. Ręczne pisanie jest też świetnym treningiem pamięci.

          Wychowawcy świetlicy

          galeria

      • Śladami batalionów “Zośka” i “Parasol” – wycieczka klas 7
        • Śladami batalionów “Zośka” i “Parasol” – wycieczka klas 7

        • 18.03.2024
        • W czwartek, 14 marca, dwie klasy naszej szkoły udały się na lekcję historii do Muzeum Powstania Warszawskiego „Śladami batalionu „Zośka” i „Parasol”. Opiekę nad uczniami sprawowały wychowawczynie: Anna Kobusińska, Dorota Raczkowska oraz pani Agnieszka Gromada i Aleksandra Gazecka.

          Muzeum Powstania Warszawskiego zwiedzaliśmy podążając śladami dwóch najsłynniejszych powstańczych batalionów – “Zośka” i “Parasol”, których losy stanowią kanwę drugiej znaczącej powieści Aleksandra Kamińskiego. Poprzez prezentację, miniwykład, zwiedzanie ekspozycji stałej oraz turniej w formie quizu poznaliśmy okoliczności powstania obydwu oddziałów, ich najważniejsze dokonania oraz drogę przebytą w sierpniu i wrześniu 1944 roku, która dla Andrzeja Romockiego zakończyła się tragiczną śmiercią na Czerniakowie.

          Wycieczka była dobrą okazją do przyswojenia wiedzy, którą niedługo będziemy poznawać na lekcjach języka polskiego i historii.

          Dziękujemy pani Agnieszce Padzik- Wołos za pomoc w organizacji lekcji.

          Uczniowie klas 7a, 7b

          galeria

      • "Warszawska Syrenka" - 47 Konkurs Recytatorski
        • "Warszawska Syrenka" - 47 Konkurs Recytatorski

        • 15.03.2024
        • 14 marca 2024r. w Wilii "Gryf" odbyły się eliminacje gminne. SP 2 w Konstancinie Jeziornie reprezentowali uczniowie wyłonieni w eliminacjach szkolnych.

          klasy 1-3

          Stefania Ramashka

          Livia Tapancher

          klasy 4-6

          Zofia Antczak

          Maja Grabowska

          Klara Puchała-Szulc

          klasy 7-8

          Stanisław Halicki

          Mykyta Antonenko

          Uczniów przygotowywały panie polonistki: Agnieszka Bartosz Goleniowska, Laura Mościńska -Puszka i Jolanta Siwka, Dorota Zagończyk.

          ZWYCIĘSTWO w wymienionych grupach wiekowych odnieśli:

          I miejsce STANISŁAW HALICKI

          III miejsce MYKYTA ANTONENKO

          w grupie najstarszej

          II miejsce STEFANIA RAMASHKA

          w grupie najmłodszej

          GRATULUJEMY zwycięzcom i wszystkim uczestnikom, którzy z godnością i wielką odpowiedzialnością reprezentowali NASZĄ SZKOŁĘ.

          STANISŁAW HALICKI będzie reprezentował gminę Konstancin Jeziorna w przesłuchaniach wojewódzkich.

          Trzymamy kciuki.

          LMP

          galeria

      • Złote szczypiornistki z SP2
        • Złote szczypiornistki z SP2

        • 15.03.2024
        • 15.03.2024 r. w hali SP2 odbyły się gminne zawody w piłce ręcznej dziewcząt. Nasze zawodniczki po dwóch emocjonujących spotkaniach wywalczyły I miejsce. Gratulacje dla całej drużyny!

          Nauczyciel wf, Jan Nowacki

      • Sałatki owocowo-warzywne
        • Projekt eTwinning „Golden Advice of Hz Mevlana”

        • 12.03.2024
        • Międzynarodowy projekt eTwinning, który realizuje grupa uczniów klasy 6c wzbogaca się o kolejne prace – jednym z zadań w lutym było przygotowanie powiedzeń i cytatów w języku ojczystym, które uczniom kojarzą się z radą “Concealing others’ faults be like night”. Filmik pokazuje wybrane prace uczniów wszystkich szkół i krajów partnerskich wraz z tłumaczeniem na język angielski.

          W lutym obchodziliśmy także Dzień Bezpiecznego Internetu – uczniowie podjęli wyzwanie i rozwiązywali quiz w aplikacji Kahoot – najlepsi zostali wyróżnieni dyplomami – wśród wszystkich uczniów Łukasz z klasy 6c osiągnął świetny wynik i zajął miejsce na podium.

          Katarzyna Furmańska (opiekun projektu)

          film

      • Kontakt

        • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stefana Żeromskiego w Konstancinie-Jeziornie 05-510 Konstancin - Jeziorna
        • +48 22 756 41 91 +48 22 754 03 39
        • ul. Żeromskiego 15 05-510 Konstancin - Jeziorna Poland
        • Numery wewnętrzne:
        • 111 Sekretariat
        • 112 Intendent Odwoływanie obiadów do 8:30 telefonicznie lub email: obiady@zs2-konstancin.edu.pl
        • 114 Główna księgowa
        • 117 Psycholog
        • 118 Pielęgniarka
        • 121 Pedagog
        • 122 Referent / Kierownik gospodarczy
        • 123 Fax
        • 124 Pokój nauczycielski
        • 125 Świetlica
        • 203 Biblioteka
        • Numery kont szkolnych: Konto główne: 98 8002 0004 0214 1729 2002 0001 Konto do wpłat za obiady: 33 8002 0004 0214 1729 2002 0104 Konto ZFŚS: 71 8002 0004 0214 1729 2002 0002
      • Logowanie