Strona główna

        • 1,5% podatku na rzecz Naszej Szkoły.

          Szanowni Państwo,
          po raz kolejny zwracamy się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku na rzecz Naszej Szkoły. Zdajemy sobie sprawę, że osób, instytucji i stowarzyszeń potrzebujących pomocy jest wiele, jednak będziemy niezmiernie wdzięczni za okazane nam wsparcie i z góry za to serdecznie dziękujemy.
          Jak przekazać? RR strona: https://www.facebook.com/people/Rada-Rodzic%C3%B3w-SP2-Konstancin-Jeziorna/100087587167178/
          • Szanowni Państwo,

            w związku z reorganizacją i powstaniem CUW następuje zmiana rachunku bankowego - opłaty za obiady.

            Opłaty za obiady od stycznia 2026 przyjmowane tylko przelewem na konto, brak możliwości wpłaty gotówką.
            • Sekretariat Szkoły Podstawowej nr 2 w Konstancinie - Jeziorna, w roku szkolnym będzie czynny:

              Pon. 8.00-16.00

              Wt. 7.30-15.30

              Śr. 7.30-15.30

              Czw. 7.30-15.30
              • Konkursy organizowane przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 29 stycznia 2002 r.
                • Film przedstawia naukę w klasach I – III oraz oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 2

                  im. Stefana Żeromskiego w Konstancinie-Jeziornie. Klasy IV – VIII prowadzą nauczanie zdalne.
                  • Szanowni Państwo,
                    zostało, podpisane porozumienie w sprawie wykorzystywania systemu teleinformatycznego i publicznej aplikacji mobilnej w celu wydawania mLegitymacji szkolnej.
                          • Konkurs Rachmistrz

                            W dniach14-15 grudnia 2021 roku odbył się w świetlicy szkolnej konkurs szybkiego liczenia „Rachmistrz”. Wzięło w nim udział 25 uczniów z klas drugich. Celem turnieju było rozwijanie zainteresowań matematycznych, doskonalenie poprawności rachunkowej i tempa pracy oraz budzenie nawyku zdrowego współzawodnictwa.

                          • Świąteczne spotkanie w klasie 7a

                            W piątek, 17 grudnia 2021 r. odbyła się Wigilia klasowa. Uczniowie, pod opieką wychowawczyni Jolanty Banach przygotowali stół wigilijny, nie zapomnieli o symbolicznym opłatku i sianku pod obrusem. W spotkaniu klasowym uczestniczyła także p. Katarzyna Hysz. Po złożeniu życzeń wszyscy zajęli się wspólną biesiadą i śpiewaniem świątecznych piosenek a na koniec odbyła się radosna zabawa w "Krzesełka".

                          • Spotkanie świąteczne w klasie 4b

                            Dnia 17 grudnia br. w klasie 4B odbyło się spotkanie świąteczne. Dzięki wspaniałej atmosferze wigilijnej, wspólnym posiłku przy dźwiękach kolęd, zaangażowaniu uczniów, rodziców a w szczególności pani Ewy Burman-Wudeckiej, dzięki której spotkanie mogło się w ogóle odbyć, ten czas pełen serdeczności, ciepła, na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.

                        • Szyszkowe prace
                          • Szyszkowe prace

                            Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie klasy 3 b postawili mocno na swoją kreatywność. Z szyszek, które podczas spacerów wyszukali ze swoimi rodzicami, zrobili piękne ozdoby świąteczne, które uprzyjemnią czas okołoświąteczny w domach. Jednak w szkole zostanie ogromna choinka wykonana wspólnie przez całą grupę.

                        • Rekord Szkoły w skoku wzwyż
                          • Rekord Szkoły w skoku wzwyż

                            W ostatnich tygodniach w naszej szkole odbył się konkurs skoku wzwyż. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie klas IV-VIII, z wyjątkiem klas VI, które zapiszą się w księdze rekordów po powrocie do szkoły. Zacięta rywalizacja wyłoniła zwycięzców poszczególnych grup wiekowych.

                            Rekord szkoły bez podziału na kategorie wiekowe należy w tym roku do ucznia klasy Va, Mateusza Nadolnego.

                          • Świąteczne kartki i nie tylko…

                            Jak co roku przed Świętami nasi uczniowie przygotowywali kartki – Bożonarodzeniowe i Noworoczne – jak zwykle pięknie plastycznie wykonane. Wybraliśmy kartki, które zostały wysłane na dwór Królowej Elżbiety II, do ambasady Rosji w Warszawie, do szkoły partnerskiej w Denzlingen oraz do burmistrza Denzlingen. Uczniowie klas 7 przygotowali piękne plakaty na temat Świąt w tradycji francuskiej, które zawisły na parawanach na korytarzu parteru szkoły i wprowadziły nas w świąteczny nastrój.

                          • Listy z Włoch

                            Uczniowie klas 4 biorący udział w międzynarodowym projekcie eTwinning „Discovering New Friends and New Adventures” odebrali kopertę pełną listów od ich włoskich koleżanek i kolegów. Dzieci ze Spresiano we Włoszech przygotowały listy, w których przedstawili siebie, swoje zainteresowania, ulubione przedmioty szkolne, zwierzęta. To pozwoliło naszym uczniom nieco lepiej poznać dzieci, z którymi działają realizując projekt. Nasi uczniowie też przygotowali listy, które – jak już się dowiedzieliśmy – trafiły do włoskiej szkoły.

                          • Brokatowe bombki

                            Coraz bliżej święta Bożego Narodzenia i czas ubierania choinek. Dzieci w świetlicy chętnie przystąpiły do pracy plastycznej związanej ze świętami. Na wycięty szablon bombki nakleili kawałki samoprzylepnego papieru brokatowego tak, aby nie zostały wolne miejsca. Powstały piękne błyszczące bombki o różnych kształtach i kolorach. Wszyscy poczuliśmy niepowtarzalną atmosferę oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.

                          • Pastorałki w świetlicy

                            W poniedziałek, 13 grudnia 2021 roku, odbył się w świetlicy szkolnej konkurs kolęd i pastorałek. Dzieci z klas I-III od kilku tygodni ćwiczyły wspólne śpiewanie pastorałki „Bosy pastuszek”. Każda klasa wystąpiła oddzielnie, co zostało udokumentowane zdjęciami i filmikami. Uczniowie z przejęciem i zaangażowaniem wykonali swoje zadanie i zostali nagrodzeni brawami publiczności świetlicowej. Jury przyznało nagrody za zajęcie I, II i III miejsca klasom 3 b, 2 a, 1 b. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne słodkości. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy dzieciom za piękne zaśpiewanie pastorałki.

                          • Nasza uczennica medalistką

                            Nasza uczennica, Gabriela Jasienicka, brązową medalistką Międzynarodowych Mistrzostw Warmii i Mazur w pływaniu, które odbyły się w Olsztynie.Wśród medalistów tej imprezy oraz mistrzostw Polski juniorów 17- i 18-latków w Bydgoszczy, znalazło się wielu absolwentów naszej szkoły, między innymi: Bartosz Linard, Weronika Głowacka, Maria Czubak, Ignacy Sienkiewicz czy Mikołaj Juchno.Gratulujemy!!!

                        • Świąteczne życzenia dla mieszkańców DPS
                          • Świąteczne życzenia dla mieszkańców DPS

                            Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas pełen radości, ciepła i spotkań w rodzinnym gronie. Wśród nas są jednak osoby samotne, chore, mieszkające w domach opieki, z dala od swoich bliskich. Uczniowie klas 2a, 2b, 3a i 3b włączyli się w akcję tworzenia kartek świątecznych z życzeniami dla tych osób. Zebrane w ramach tego przedsięwzięcia kartki, zostaną przed Świętami Bożego Narodzenia przekazane do dwóch Domów Pomocy Społecznej - w Konstancinie Jeziornie i w Górze Kalwarii.
                            Akcja organizowana jest przez Bazę Wolontariatu Powiatu Piaseczyńskiego.

                        • Z wizytą w Domu Żeromskiego
                          • Z wizytą w Domu Żeromskiego

                            10 grudnia 2021 roku, Laureaci konkursu plastycznego oraz fotograficznego Dom Żeromskiego, w ramach nagrody, wybrali się do dawnego miejsca zamieszkania naszego Patrona. Towarzyszyli im członkowie koła plastycznego i fotograficznego wraz z opiekunami, p. Iwoną Wojewodą-Jedynak oraz p. Wojciechem Guszkowskim.W domu powitała nas p. Iwona Sygowska – kustosz muzeum. W sposób bardzo ciekawy opowiedziała o życiu Stefana Żeromskiego oraz oprowadziła nas po jego dawnym domu.W obecności p. Sygowskiej, wręczyliśmy Laureatom naszych konkursów, ufundowane przez Radę Rodziców nagrody – dziękujemy. Uczniowie zostali wyróżnieni w sposób szczególny, nagrody odbierali w dawnym fotelu Żeromskiego, który znajduje się w gabinecie Pisarza.Za zgodą uczniów, ich prace zostaną przekazane na rzecz Domu-Muzeum Stefana Żeromskiego i Jego Rodziny.

                    • Nasze media społecznościowe

                    • Godziny lekcji

                      Wtorek 23.06.2026
                    • Librus Synergia
                    • Koła zainteresowań

                        • Odnośnik: https://zs2-konstancin.edupage.org/a/zajecia-dodatkowe-i-kola-zainteresowan
                    • Galeria zdjęć

                      • brak danych
                    • Biuletyn informacji publicznej
                    • MS Office

                      • Microsoft 365
                    • Partnerzy

                        • Odnośnik: https://etwinning.pl/
                    • Projekty 

                        • Odnośnik: https://inspiratorium-sp2.blogspot.com/
                      • Kontakt

                        • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stefana Żeromskiego w Konstancinie-Jeziornie 05-510 Konstancin - Jeziorna. Adres Szkoły Podstawowej nr 2 Konstancin-Jeziorna do e-Doręczeń: AE:PL-37288-36861-GJRRT-28
                        • +48 22 756 41 91
                          +48 22 754 03 39
                        • ul. Żeromskiego 15
                          05-510 Konstancin - Jeziorna
                          Poland
                        • Numery wewnętrzne:
                        • 111 Sekretariat
                          Godziny pracy sekretariatu:
                          Poniedziałek - 8:00 - 16:00
                          Wtorek - piątek - 7:30 - 15:30
                        • 112 Intendent
                          Odwoływanie obiadów do 8:30 telefonicznie lub email: obiady@zs2-konstancin.edu.pl
                        • 113 Dyrektor szkoły Katarzyna Chiszko
                        • 114 Wicedyrektor Agnieszka Gromada
                        • 115 Wicedyrektor Agnieszka Bartosz-Goleniowska
                        • 117 Psycholog
                        • 118 Pielęgniarka
                        • 121 Pedagog / Pedagog specjalny Dorota Alcan
                        • 122 Referent / Kierownik gospodarczy
                        • 124 Pokój nauczycielski
                        • 125 Świetlica s.3
                        • 126 Portiernia
                        • 127 Świetlica s.32
                        • 128 Zerówki
                        • 129 Logopeda
                        • 130 Pedagog / Pedagog specjalny Bogumiła Lachowicz
                        • 203 Biblioteka
                        • Numery kont szkolnych: Konto główne:
                          98 8002 0004 0214 1729 2002 0001

                          Konto do wpłat za obiady:
                          98 800200040214172920020001

                          Konto ZFŚS:
                          71 8002 0004 0214 1729 2002 0002
                        • Odwoływanie obiadów: obiady@zs2-konstancin.edu.pl
                        • Godziny pracy sekretariatu:
                          Poniedziałek - 8:00 - 16:00
                          Wtorek - piątek - 7:30 - 15:30
                        • AE:PL-37288-36861-GJRRT-28
                      • Logowanie