Strona główna

        • 1,5% podatku na rzecz Naszej Szkoły.

          Szanowni Państwo,
          po raz kolejny zwracamy się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku na rzecz Naszej Szkoły. Zdajemy sobie sprawę, że osób, instytucji i stowarzyszeń potrzebujących pomocy jest wiele, jednak będziemy niezmiernie wdzięczni za okazane nam wsparcie i z góry za to serdecznie dziękujemy.
          Jak przekazać? RR strona: https://www.facebook.com/people/Rada-Rodzic%C3%B3w-SP2-Konstancin-Jeziorna/100087587167178/
          • Szanowni Państwo,

            w związku z reorganizacją i powstaniem CUW następuje zmiana rachunku bankowego - opłaty za obiady.

            Opłaty za obiady od stycznia 2026 przyjmowane tylko przelewem na konto, brak możliwości wpłaty gotówką.
            • Sekretariat Szkoły Podstawowej nr 2 w Konstancinie - Jeziorna, w roku szkolnym będzie czynny:

              Pon. 8.00-16.00

              Wt. 7.30-15.30

              Śr. 7.30-15.30

              Czw. 7.30-15.30
              • Konkursy organizowane przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 29 stycznia 2002 r.
                • Film przedstawia naukę w klasach I – III oraz oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 2

                  im. Stefana Żeromskiego w Konstancinie-Jeziornie. Klasy IV – VIII prowadzą nauczanie zdalne.
                  • Szanowni Państwo,
                    zostało, podpisane porozumienie w sprawie wykorzystywania systemu teleinformatycznego i publicznej aplikacji mobilnej w celu wydawania mLegitymacji szkolnej.
                        • TRAPER w Warce
                          • TRAPER w Warce

                            19 listopada 2022 roku, TRAPER wybrał się do Warki. Miasto to kojarzone jest z reguły przez dorosłych z piwem oraz tanim winem.

                            Postanowiliśmy odkryć inną Warkę. Warkę bohaterów.

                            W tym celu odwiedziliśmy muzeum Kazimierza Pułaskiego, bohatera dwóch narodów, amerykańskiego oraz polskiego. Pułaski pochodził z Warki, tutaj mieszkał w okazałym pałacu w Dzielnicy Winiary. Muzeum w ostatnich latach przeszło wielką rewitalizację. Możemy podziwiać zarówno wspaniałe meble, ubiory, obrazy, przedmioty codziennego użytku, związane nie tylko z Kazimierzem, ale również z innymi wybitnymi polakami: Piotrem Wysockim, Ignacym Paderewski, Heleną Modrzejewską, Tadeuszem Kościuszko, Henrykiem Sienkiewiczem i wielu innymi. Rewitalizację przeszedł również park liczący sobie, aż 15 hektarów powierzchni.

                        • Warsztaty antysmogowe w klasie 1a
                          • Warsztaty antysmogowe w klasie 1a

                            Nasza klasa wzięła udział w warsztatach antysmogowych przeprowadzonych przez wychowawczynię Alicję Biedrzycką. Warsztaty zostały opracowane wg programu edukacyjnego SYNGEOS. Celem zajęć było uświadomienie dzieciom tego, jakie zagrożenia płyną z zanieczyszczenia powietrza. Uczniowie dowiedzieli się m.in. jak powstaje smog, dlaczego zagraża naszemu zdrowiu i w jaki sposób możemy z nim walczyć. W specjalnie przygotowanych książeczkach rozwiązywali zadania i łamigłówki. Obserwowali również czujnik smogu zamontowany na naszej szkole. Dzięki warsztatom pierwszaki wiedzą już, że warto dbać o czyste powietrze dla lepszego zdrowia.

                        • Wizualizer w akcji
                          • Wizualizer w akcji

                            #laboratoriaprzyszłości

                            Nasza szkoła przystąpiła do programu Laboratoria Przyszłości.

                            W ramach realizacji tego programu, otrzymaliśmy między innymi urządzenia audiowizualne, wizualizer, kamerę, aparat fotograficzny itp. W dzisiejszym filmie pokazujemy wykorzystanie wizualizera (urządzenie przenosi obraz na ekran czy tablicę multimedialną) w trakcie lekcji chemii prowadzonej przez p. Agnieszkę Gromadę w klasie siódmej. Temat: Tlenek węgla (IV).

                        • Laboratoria Przyszłości
                          • Laboratoria Przyszłości

                            W ramach programu Laboratoria Przyszłości uczniowie klas 5 i 6, na zajęciach koła informatycznego, poznają i programują roboty edukacyjne Edison. Przygotowują się także do zaprezentowania robotów i wspólnej zabawy z uczniami z klas młodszych.

                            Uczniowie na ostatnich zajęciach z wielkim zaangażowaniem rysowali trasy, skanowali odpowiednie kody i robili wyścigi robotów. Dzięki wykorzystaniu czujników dźwięku mogli też sterować robotami, jednokrotne klaśnięcie powoduje skręt w prawo, dwukrotne jazdę prosto. Omijali przeszkody - Edison używa światła podczerwonego do wykrywania obiektów, jeśli wykryje przeszkodę skręca i unika kolizji. Uczniowie wypróbowali też podążanie robota za światłem - dzięki odpowiedniemu zakodowaniu. Wielkim zainteresowaniem uczniów cieszyło się też śledzenie linii przez robota - Edison używa czujnika linii do widzenia różnicy między jasnym a ciemnym podłożem, odpowi

                        • Muzeum wycinanki
                          • Muzeum wycinanki

                            15 listopada uczniowie klasy 1a udali się na swoją pierwszą wycieczkę. Była to piesza wyprawa ze szkoły do Muzeum Wycinanki w Konstancinie-Jeziornie. Dzielnie maszerowali ulicami Konstancina poznając ważne ulice i zabytki miasta.

                            W Muzeum Wycinanki klasa została bardzo serdecznie przyjęta. Po krótkim odpoczynku uczniowie wzięli udział w prezentacji nt wycinanki oraz w warsztatach, podczas których zrobili własną wycinankę oraz przypinkę. Podczas warsztatów panowała bardzo twórcza i życzliwa atmosfera.

                        • Brąz w Unihokeju
                          • Brąz w Unihokeju

                            15 listopada 2022 roku rozegrane zostały gminne zawody w unihokeju. Na zawodach stawiło się pięć drużyn. Zarówno zespół dziewcząt jak i chłopców uplasował się na III miejscu z dorobkiem dwóch wygranych i jednej porażki. Gratulacje za grę do samego końca. Czekamy teraz na zmagania w kategorii młodzieżowej.

                        • Brawo Gabrysia, Nina i Julka
                          • Brawo Gabrysia, Nina i Julka

                            Nasza uczennica z klasy 7b, Gabriela Redestowicz zajęła, II miejsce, natomiast Nina Pułecka z 5b, III miejsce w 31. Biegu Niepodległości w Konstancinie-Jeziornie. Gabrysia startowała na dystansie 800 metrów – dziewczęta.

                            Cieszymy się również, że nasza absolwentka Julka Multan, zajęła II miejsce w kategorii kobiet w biegu głównym. (niestety nie dysponujemy zdjęciem).

                        • Jesień zdrowa i kolorowa i… pyszna
                          • Jesień zdrowa i kolorowa i… pyszna

                            9 listopada na dużych przerwach Samorząd Uczniowski poprowadził pierwszą po pandemii kawiarenkę. Była to także pierwsza kawiarenka z cyklu „Festiwal zdrowia”, promująca zdrowe jedzenie, które jest nieodzownym elementem zrównoważonego stylu życia. Jesień przynosi nam mnóstwo swoich skarbów, są one pyszne, o czym świadczyły przygotowane smakołyki – już samo patrzenie na nie było niezwykle przyjemne. Pojawiły się owoce i warzywa w różnej postaci, dzieci były ogromnie szczęśliwe wybierające te przepięknie przygotowane i podane przekąski. Bardzo dziękujemy Wam Uczniowie i Rodzice za te zdrowe i kolorowe pyszności.

                        • Październik- miesiącem sudoku
                          • Październik- miesiącem sudoku

                            Z okazji październikowego Święta Bibliotek Szkolnych od 10.10 ruszyła wielka akcja rozwiązywania sudoku w szkolnej bibliotece. Jedni się uczyli, inni ćwiczyli…. Wszyscy świetnie się bawili! Do wyboru były „czwórki”, „szóstki”, a dla najlepszych również „dziewiątki”, sudoku nierówności, nieregularne i diagonalne… Wszystkie o różnym stopniu trudności. I pierwszaki, i ósmoklasiści mogli znaleźć coś dla siebie. Szkoda tylko, że te przerwy takie krótkie… J

                        • Laboratoria Przyszłości
                          • Laboratoria Przyszłości

                            W ramach programu Laboratoria Przyszłości nasza szkoła oprócz drukarki 3D i innych nowoczesnych urządzeń, otrzymała skaner 3D.
                            Skaner 3D to urządzenie, które tworzy model 3D na podstawie fizycznego obiektu. Wykorzystywany jest w różnych dziedzinach np. w medycynie, branżach przemysłowych, w branży multimedialnej i we wszystkich, w których wykorzystywane jest projektowanie 3D.

                        • Nocka w bibliotece
                          • Nocka w bibliotece

                            W ramach Nocy bibliotek w naszej szkole odbyła się Nocka z Harrym Potterem, jako kolejny etap Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy o Harrym Potterze i wydarzenie w ramach akcji Październik miesiącem bibliotek szkolnych. Nockę rozpoczęła prelekcja o runach w wykonaniu Patrycji z klasy 8c. Uczennica wykazała się dużą wiedzą o historii, symbolice i zastosowaniu run. Z kolei ciekawą pogadankę o  eliksirach przygotowała Justyna z klasy 8b. Duże zainteresowanie wzbudziły musujące kule, które zrobił z kuchennych produktów Kacper z klasy 5C. Warsztaty pięknej biżuterii odbyły się pod okiem Nataszy z 8c i Daniela z 8b. Gdy już wszyscy odsapnęli po warsztatach, zorganizowano wyścigi na miotle, a na dobranoc uczniowie obejrzeli czwartą część serii o Harrym Potterze (tam gdzie Ron jest, według dziewczyn, najprzystojniejszy) "Harry Potter i czara ognia”. Rano po posprzątaniu sal i zjedzeniu wspólnego śnia

                        • Wycieczka kl. VIb
                          • Wycieczka kl. VIb

                            Dnia 27 X klasa VIb wybrała się na wystawę do Villi La Fleur i do Hugonówki.

                            W Villi La Fleur podziwialiśmy dzieła kubistyczne. Wzorując się na nich uczniowie rysowali swoje własne prace. Później odbyła się aukcja tych prac i szczęśliwie wszystkie zostały sprzedane za okazyjną cenę!

                            W drugim budynku muzeum można było zobaczyć dzieła sławnej artystki Tamary Łempickiej.

                        • Festiwal Pieśni Legionowych i Patriotycznych
                          • Festiwal Pieśni Legionowych i Patriotycznych

                            W dniu 10 listopada 2022 r. w naszej szkole odbył się Festiwal Pieśni Legionowych i Patriotycznych z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. W festiwalu uczestniczyli uczniowie z klas 5 – 8.

                            “Pieśń od zawsze towarzyszyła żołnierzom w dobrych i złych chwilach, pomagała zapomnieć o tragicznych wydarzeniach, o śmierci, a jednocześnie była nadzieją na lepsze jutro. Naszym obowiązkiem jest pamiętać jak ważne miejsce w naszej historii zajmuje Pieśń Żołnierska w walce o niepodległość Polski.”

                          • Święto Niepodległości w 0a

                            Z okazji 104. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, dzieci z grupy 0a, pod kierunkiem p. Karoliny Piekarniak i p. Natalii Dul, wykonały pięknego białego orła - Godło Polski. Orzeł ten był jednym z elementów wystroju sali na uroczystości obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole.

                            Jolanta Banach

                    • Nasze media społecznościowe

                    • Godziny lekcji

                      Poniedziałek 22.06.2026
                    • Librus Synergia
                    • Koła zainteresowań

                        • Odnośnik: https://zs2-konstancin.edupage.org/a/zajecia-dodatkowe-i-kola-zainteresowan
                    • Galeria zdjęć

                      • brak danych
                    • Biuletyn informacji publicznej
                    • MS Office

                      • Microsoft 365
                    • Partnerzy

                        • Odnośnik: https://etwinning.pl/
                    • Projekty 

                        • Odnośnik: https://inspiratorium-sp2.blogspot.com/
                      • Kontakt

                        • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stefana Żeromskiego w Konstancinie-Jeziornie 05-510 Konstancin - Jeziorna. Adres Szkoły Podstawowej nr 2 Konstancin-Jeziorna do e-Doręczeń: AE:PL-37288-36861-GJRRT-28
                        • +48 22 756 41 91
                          +48 22 754 03 39
                        • ul. Żeromskiego 15
                          05-510 Konstancin - Jeziorna
                          Poland
                        • Numery wewnętrzne:
                        • 111 Sekretariat
                          Godziny pracy sekretariatu:
                          Poniedziałek - 8:00 - 16:00
                          Wtorek - piątek - 7:30 - 15:30
                        • 112 Intendent
                          Odwoływanie obiadów do 8:30 telefonicznie lub email: obiady@zs2-konstancin.edu.pl
                        • 113 Dyrektor szkoły Katarzyna Chiszko
                        • 114 Wicedyrektor Agnieszka Gromada
                        • 115 Wicedyrektor Agnieszka Bartosz-Goleniowska
                        • 117 Psycholog
                        • 118 Pielęgniarka
                        • 121 Pedagog / Pedagog specjalny Dorota Alcan
                        • 122 Referent / Kierownik gospodarczy
                        • 124 Pokój nauczycielski
                        • 125 Świetlica s.3
                        • 126 Portiernia
                        • 127 Świetlica s.32
                        • 128 Zerówki
                        • 129 Logopeda
                        • 130 Pedagog / Pedagog specjalny Bogumiła Lachowicz
                        • 203 Biblioteka
                        • Numery kont szkolnych: Konto główne:
                          98 8002 0004 0214 1729 2002 0001

                          Konto do wpłat za obiady:
                          98 800200040214172920020001

                          Konto ZFŚS:
                          71 8002 0004 0214 1729 2002 0002
                        • Odwoływanie obiadów: obiady@zs2-konstancin.edu.pl
                        • Godziny pracy sekretariatu:
                          Poniedziałek - 8:00 - 16:00
                          Wtorek - piątek - 7:30 - 15:30
                        • AE:PL-37288-36861-GJRRT-28
                      • Logowanie