Szlakiem Fryderyka Chopina w Warszawie
26 października klasy 6ab wraz ze swoimi wychowawcami p. Ewą Burman-Wudecką oraz p. Wojciechem Guszkowskim wybrały się na wycieczkę do Warszawy, odwiedzając miejsca związane z naszym największym kompozytorem Fryderykiem Chopinem. Towarzyszyła nam p. Katarzyna Chiszko – dyrektor szkoły.Wycieczka została przeprowadzona metodami gry terenowej oraz miejskiej. Uczniowie zostali podzieleni na 5 grup, które otrzymały plany Krakowskiego Przedmieścia oraz zadania. Wszystkie grupy wywiązały się rewelacyjnie ze swoich zadań. Uczniowie stwierdzili, że ten sposób zwiedzania bardzo im się podobał. Wycieczkę prowadził p. Wojciech Guszkowski, nasz wychowawca, który jest również przewodnikiem po Warszawie.Na zakończenie odwiedziliśmy Muzeum Fryderyka Chopina, które znajduje się w Pałacu Ostrogskich przy ulicy Tamka. Tutaj oprowadził nas p. Jakub Guszkowski, absolwent naszej szkoły, obecnie aktor filmowy.
Dzień Języków Obcych
Dnia 19.10.2021r odbył sie krótki apel dla uczniów klas 7-8, mający na celu podsumowanie obchodów Dnia Języków Obcych w naszej szkole. Podczas tego apelu zostali nagrodzeni uczniowie, którzy wzięłi udział w quzie wiedzy na temat Wielkiej Brytanii, Rosji, Francji I Niemiec oraz osiągneli najwyższe wyniki.
Kosz obiadów w listopadzie
U W A G A!
Koszt obiadu za miesiąc listopad 2021:
SP - 133 zł
klasa 0 - 200 zł
Nasza pierwsza wycieczka
25 października klasy pierwsze wyruszyły na pierwszą wspólną wycieczkę. Dzieci uczestniczyły w zajęciach "Spiżarnia pełna przysmaków" w gospodarstwie Cztery Pory Roku w Powsinie. Samodzielnie wykonały marynaty z warzyw, pomagały przygotować sok owocowo-warzywny, uczestniczyły w konkursach i grach związanych z tematem zajęć. Pogoda dopisała , była więc również okazja do zabaw na świeżym powietrzu. Prawdziwą atrakcją wycieczki był oczywiście kontakt ze zwierzętami, możliwość obserwowania , dotykania i karmienia hodowanych w gospodarstwie kóz, owiec, świnek i ptactwa domowego. Wycieczka zakończyła się ogniskiem z kiełbaskami.
Jesienne witraże
Jesienne witraże to kolejna praca plastyczna wykonana przez wychowanków świetlicy. Wymagała ona koncentracji, precyzji oraz odpowiedniego doboru kolorów. Dzieci wspaniale wywiązały się z tego zadania starannie kolorując szablony kredkami ołówkowymi i świecowymi.
Wychowawcy świetlicy
Święto latawca
W sobotę, 9 października, z inicjatywy pana Zbigniewa Ciećwierza, zorganizowano Święto Latawca. Impreza odbyła się na Łąkach Oborskich. Tam uczniowie zaprezentowali swoje piękne, kolorowe latawce płaskie.
Zgodnie z tradycją zostały przeprowadzone zawody na najwyżej szybujące latawce. Wzięło w nich udział 41 uczestników. Na zwycięzców czekały dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe. Jury wybrało po trzech zwycięzców w 6 kategoriach i przyznało wyróżnienia.
WYNIKI ZAWODÓW:
Kategoria dzieci do 6 lat
Jesienne mandale
Uczniowie klas drugich na zajęciach świetlicowych tworzyły w grupach z materiału przyrodniczego jesienne mandale. Układali z zebranych darów jesieni (szyszek, liści, kasztanów, żołędzi, owoców róży) dowolne kompozycje. Dzieci bardzo zaangażowały się w wykonywaną pracę. Oto jej efekty.
Wychowawcy świetlicy
Szanowni Państwo,
Zapraszam na kolejne spotkanie online w ramach Akademii Czujnego Rodzica. Tym razem temat nieustannie na czasie, o który bardzo prosili Rodzice: „Na wirtualnym podwórku. Co powinniśmy wiedzieć o codzienności naszych dzieci w sieci?” Podczas spotkania porozmawiamy o funkcjonowaniu dzieci online zarów
Dzień Szelek
20 października w naszej szkole – z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego – obchodziliśmy kolejne święto nietypowe – „Dzień Szelek”. Okazało się, że zdobycie szelek nie jest proste, ale niektórzy z naszych uczniów i nauczycieli zdobyli ten cenny element garderoby i pozowali do zdjęć. Cieszymy się z Waszego udziału w tych obchodach.
Konkurs Jesienne drzewo
Uczniowie klas I – III wzięli udział w konkursie plastycznym "Jesienne drzewo".
W konkursie wzięło udział 121 osób, wszyscy uczniowie otrzymali upominki. Wśród uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich zostali wybrani zwycięzcy, którzy otrzymali nagrody.
Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie wszystkich nagród.
Zaczytane przerwy
Chcąc zachęcić najmłodszych do czytania, biblioteka szkolna organizuje „Zaczytane przerwy”. W czasie wolnym, między lekcjami, starsi uczniowie oraz nauczyciele bibliotekarze czytają dzieciom książki z serii "Czytam sobie", "Już czytam” - poziom I oraz „Poczytaj mi mamo”. Potem sięgniemy po trudniejsze teksty, które wybiorą już sami uczniowie. Zapraszamy pierwszaków do słuchania, a chętnych starszych uczniów do czytania młodszym koleżankom i kolegom.
Kwiaty w wazonie
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie namalowali farbami plakatowymi na gazie piękne kwiaty w wazonie. Był to wyraz ich sympatii i szacunku dla wszystkich pracowników szkoły.
Wychowawcy świetlicy
Prace plastyczne w świetlicy
We wrześniu i październiku prace plastyczne były związane z tematem „Jesień”. Dzieci wykonały różne wycinanki przedstawiające piękne jesienne drzewa. Użyły do tego materiałów w kolorach odpowiednich do tej pory roku. Z kolei liście zostały wykonane flamastrami i cienkopisami, a muchomory uczniowie wykleili kulkami z krepiny. Prace plastyczne pięknie zdobią dekorację na szkolnym korytarzu.
Szkolne Koło Caritas. Adopcja na odległość
Nasz podopieczny, Peter Muthami z Kenii uczęszcza już do 6 klasy! Dzięki Waszej pomocy wysyłamy pieniądze, które pozwalają na utrzymanie i edukację Petera. Ma on zapewnione wyżywienie, ubranie i przybory szkolne. Adopcja chłopca trwa już prawie 8 lat, obecnie wysyłamy co kwartał 360 złotych. Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców, która w ubiegłym roku szkolnym przy okazji świętowania Dnia Dziecka zebrała na rzecz Petera 927,57 złotych. Pomogło nam to pokryć część długu, który pojawił się w związku z sytuacją pandemiczną i utrudnionymi możliwościami przeprowadzania zbiórek pieniężnych. 26 października, w ramach Tygodnia Misyjnego, chcemy uruchomić nasz sklepik szkolny i sprzedawać ciasta, napoje i słodycze. Natomiast 28 października planujemy zorganizować loterię fantową (sala 29 I piętro). Dochód z obydwu wydarzeń przeznaczymy na potrzeby Petera.
Spotkanie z absolwentem
W dniu 11 października 2021 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panem Kacprem Chwiałkowskim. Było to kolejne spotkanie z cyklu spotkań z absolwentem zorganizowane z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego. Spotkania te mają na celu wsparcie młodzieży w wyborze przyszłej szkoły i zawodu. Osiągnięcia i sukcesy naszych absolwentów mogą być dobrym drogowskazem dla naszej młodzieży, która stoi przed wyborem drogi do swojej przyszłości.
Pasowanie klas I na ucznia
14 października odbyła się uroczystość pasowania klas pierwszych. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali oficjalnie przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 2. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, a następnie każdy z nich został pasowany na ucznia przez panią dyrektor Katarzynę Chiszko. Dzieci otrzymały tarcze szkolne i drobne upominki na pamiątkę tego wyjątkowego dnia.
Z życia klasy 3 b
Klasa 3 b weszła w ten rok szkolny z ogromną radością i chęcią do pracy. Już od września wzięła udział w konkursach: „Laurka dla bohatera”, „Model zwierzęcia zamieszkującego Chojnowski PK”, „Jesienne drzewo”. Rozwijała swoje zdolności plastyczne, m. in. tworząc z naturalnych materiałów ramki na wakacyjne pamiątki oraz górskie krajobrazy, których podstawę stanowiły góry uformowane z masy solnej. Przede wszystkim jednak spędzała dużo czasu na świeżym powietrzu korzystając z uroków pięknej jesiennej pogody. 30 września dziewczynki osłodziły swoi kolegom „Dzień Chłopaka” słodkim upominkiem.
Klasy 3 w gospodarstwie agroturystycznym
11 października 2021 r. klasy 3 wybrały się do gospodarstwa agroturystycznego „Cztery Pory Roku” w Powsinie. Dzieci brały udział w różnych warsztatach oraz bawiły się w otoczeniu roślin i zwierząt „z wiejskiego podwórka”. Czas upłynął w bardzo wesołej atmosferze i żal było odjeżdżać.
Na pocieszenie trzecioklasiści zabrali do domu własnoręcznie przygotowane przetwory z warzyw.
Wycieczka klas 8 do teatru
W czwartek 30 września klasy 8a i 8c wraz z wychowawcami - panią Ewą Czarny oraz panią Małgorzatą Czyż wybrały się do Teatru Królewskiego w Starej Oranżerii na specjalne zaproszenie pana Michała Chorosińskiego, reżysera spektaklu.
Uczniowie obejrzeli premierę sztuki ,,Zemsta” Aleksandra Fredry, która jest adaptacją dramatu, będącego szkolną lekturą obowiązkową. Opowiada o sporze pomiędzy dwoma sąsiadami-Cześnikiem i Rejentem. Świetna gra aktorska, piękne kostiumy oraz oprawa Teatru Królewskiego, który słynie z dekoracyjnych ornamentów sprawiły, że wycieczka była bardzo udana.
Nasze media społecznościowe
Godziny lekcji
Czwartek 23.01.2025Galeria zdjęć
brak danych