Strona główna

        • 1,5% podatku na rzecz Naszej Szkoły.

          Szanowni Państwo,
          po raz kolejny zwracamy się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku na rzecz Naszej Szkoły. Zdajemy sobie sprawę, że osób, instytucji i stowarzyszeń potrzebujących pomocy jest wiele, jednak będziemy niezmiernie wdzięczni za okazane nam wsparcie i z góry za to serdecznie dziękujemy.
          Jak przekazać? RR strona: https://www.facebook.com/people/Rada-Rodzic%C3%B3w-SP2-Konstancin-Jeziorna/100087587167178/
          • Szanowni Państwo,

            w związku z reorganizacją i powstaniem CUW następuje zmiana rachunku bankowego - opłaty za obiady.

            Opłaty za obiady od stycznia 2026 przyjmowane tylko przelewem na konto, brak możliwości wpłaty gotówką.
            • Sekretariat Szkoły Podstawowej nr 2 w Konstancinie - Jeziorna, w roku szkolnym będzie czynny:

              Pon. 8.00-16.00

              Wt. 7.30-15.30

              Śr. 7.30-15.30

              Czw. 7.30-15.30
              • Konkursy organizowane przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 29 stycznia 2002 r.
                • Film przedstawia naukę w klasach I – III oraz oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 2

                  im. Stefana Żeromskiego w Konstancinie-Jeziornie. Klasy IV – VIII prowadzą nauczanie zdalne.
                  • Szanowni Państwo,
                    zostało, podpisane porozumienie w sprawie wykorzystywania systemu teleinformatycznego i publicznej aplikacji mobilnej w celu wydawania mLegitymacji szkolnej.
                        • Szkolny Klub Książki- Książkary
                          • Szkolny Klub Książki- Książkary

                            W drugim semestrze rozpoczął swoją działalność szkolny klub książki. Dziewczęta z klas 4-6 nazwały się Książkarami. W pierwszej kolejności wróciliśmy do „Plastusiowego pamiętnika”, by przypomnieć sobie beztroskie lata, kiedy prawie w ogóle nie trzeba było się uczyć. Z racji tego, że autorka książki- Maria Kownacka- była odznaczona Orderem Uśmiechu na jednym ze spotkań poznaliśmy historię tego początkowo tylko polskiego odznaczenia, Książkary napisały list do kapituły Orderu o wręczenie odznaczenia naszemu nauczycielowi oraz zainscenizowały wręczenie orderu, łącznie z wypiciem kwaśnej cytryny. Ponadto zapoznaliśmy się z pisarstwem Lilianny Bardijewskiej, czytając fragmenty książki „Dom ośmiu tajemnic”. Na zakończenie przyjemnych spotkań z książką udaliśmy się do filii Biblioteki Publicznej w willi Gryf na tzw. sleeveface. Efekty tego wyjścia widoczne są na fotografiach.

                        • Warsztaty kulinarne
                          • Warsztaty kulinarne

                            15.06. 2023 r. uczniowie klasy 1 podjęli się wyzwania jakim jest pieczenie ciast. W kilkuosobowych grupach dzieci przyrządziły ciasto, które następnie poprzekładały do foremek i ozdobiły słodkimi dodatkami. Po upieczeniu wszyscy z radością skonsumowali swoje dzieła. Było pysznie! W przedsięwzięciu tym pomogła im mama jednej z uczennic, dziękuję pani Katarzyno.

                        • Uwaga!
                          • Uwaga!

                            Uroczyste zakończenie roku szkolnego

                            dla klas VIII odbędzie się 22.06.2023 r. o godz. 15:00

                            w hali sportowej (wejście od ulicy Piasta)

                            ~

                            Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas 0-VII

                            odbędzie się 23.06.2023r. o godz. 9:00

                            w hali sportowej

                            (wejście od ulicy Piasta)

                        • Wymiana szkolna z uczniami z Paris Saint Germain
                          • Wymiana szkolna z uczniami z Paris Saint Germain

                            W dniach 04.06-11.06.2023 r uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Szkół Podstawowych nr 1 i 3 gościli w swoich domach uczniów ze szkoły w Paris Saint Germain.

                            Uczniowie z Francji wraz z ich opiekunami przylecieli na lotnisko Chopina w Warszawie, a następnie zostali przewiezieni autokarem do Konstancina, gdzie czekały na nich polskie rodziny wraz z uczniami, którzy w listopadzie 2022 r uczestniczyli w wymianie szkolnej we Francji. Czas spędzony w Polsce obfitował nie tylko w aktywności kulturalne, ale był także wzbogacony w aktywności edukacyjne oraz społeczne. Zgodnie z planem uczniowie z Francji zwiedzali Pałac w Wilanowie, Stare Miasto, Muzeum Polin, Muzeum Powstania Warszawskiego, Dom Marii Skłodowskiej- Curie, oraz uczestniczyli w grze miejskiej. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele mieli okazje zwiedzić naszą szkołę oraz zapoznać się z jej funkcjonowaniem. Spore emocje wywołała

                        • Laboratoria przyszłości - program realizowany w klasie 2B
                          • Laboratoria przyszłości - program realizowany w klasie 2B

                            W naszej sali mamy możliwość drukowania 3D. Nasza wychowawczyni pani Agata Bińkowska przygotowała projekty, które już kilka razy mogliśmy obserwować w trakcie wydruku. Pod koniec lekcji mogliśmy wziąć do ręki breloczki i żetony. Nasza pani opowiedziała nam o innych drukarkach 3D i ich możliwościach. Obejrzeliśmy zdjęcia nowoczesnych domów budowanych przy pomocy bardzo dużych drukarek 3D. Podczas pracy naszej drukarki musimy być bardzo ostrożni, ponieważ nagrzewa się do 260*C. W drugim semestrze nauczyliśmy się obsługiwać Edisona, który jest programowalnym robotem edukacyjnym z funkcją przemieszczania się. Przy pomocy kodów kreskowych programowaliśmy Edisony aby wykonywały różne polecenia np. Omijały przeszkody, jeździły po torze, przemieszczały sie wewnątrz zaznaczonego pola. Korzystaliśmy z plansz dedykowanych do programowana i podczas kolejnych zajęć sami projektowaliśmy i wykonaliśmy

                        • Konkurs czytelniczy
                          • Konkurs czytelniczy


                            W środę, 31 maja 2023 roku, odbył się w świetlicy szkolnej konkurs czytelniczy „Znam lektury pierwszoklasisty”. Wzięło w nim udział 23 uczniów klas pierwszych.
                            Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością treści wybranych książek: „Jaś i Małgosia”, „120 przygód Koziołka Matołka”, „Pilot i ja
                        • Podsumowanie projektu edukacyjnego w klasach pierwszych
                          • Podsumowanie projektu edukacyjnego w klasach pierwszych

                            W tym roku, w naszej szkole, został realizowany projekt edukacyjny pt. "Wpływ prawidłowej higieny jamy ustnej na funkcjonowanie organizmu u dzieci w klasach I-III". Dzieci z klas pierwszych dowiedziały się jak prawidłowo szczotkować zęby, poznały odpowiednią metodę szczotkowania dostosowaną do wieku, wdrążyły się w temat dbania o stan swojego uzębienia, poprzez wspomaganie higieny jamy ustnej nicią dentystyczną czy specjalistyczną płukanką. Oprócz tego uczniowie zastanawiali się czy zdrowe zęby mają wpływ na stan naszego organizmu, czy samopoczucie? Czy próchnica może spowodować, że człowiek będzie czuł się źle? To były bardzo twórcze godziny, spędzone na wspólnym wnioskowaniu i uczeniu się.

                        • Konkurs Ortografek
                          • Konkurs Ortografek

                            poniedziałek, 22 maja 2023 roku odbył się świetlicowy konkurs ortograficzny „Ortografek”. Wzięło w nim udział 27 uczniów klas pierwszych.
                            Celem konkursu było szerzenie wśród dzieci nawyków poprawnego pisania i motywowanie do doskonalenia umiejętności ortograficznych. Uczniowie wypełniali tekst z luk
                        • „Dwójka” na Dniach Konstancina
                          • „Dwójka” na Dniach Konstancina

                            4 czerwca na scenie Amfiteatru w Parku Zdrojowym w trakcie Dni Konstancina, wystąpił chór naszej szkoły pod kierunkiem p. Romana Rudowskiego.

                            Uczennice wykonały wiązankę pięknych pieśni patriotycznych. Nasza solistka Natasza Kondraciuk wystąpiła w piosence „Dom który mam” z repertuaru Zdzisławy Sośnickiej (mieszkanka Klarysewa).

                        • Omnibusek matematyczny
                          • Omnibusek matematyczny

                            W piątek, 19 maja 2023 roku, odbył się w świetlicy szkolnej konkurs „OMNIBUSEK MATEMATYCZNY”. Wzięło w nim udział 32 uczniów z klas pierwszych.
                            Uczestnicy mieli do rozwiązania 9 zadań zamkniętych i 5 otwartych. Do konkursu dzieci przygotowywały się na zajęciach koła matematycznego. Rozwijały swoje p
                        • Piknik sportowy z okazji Dnia Dziecka
                          • Piknik sportowy z okazji Dnia Dziecka

                            Dnia 1 czerwca w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się piknik sportowy z okazji Dnia Dziecka.

                            W uroczystości wzięły udział dzieci z całej szkoły począwszy od klasy 0 aż do klasy 8. Każde z nich mogło znaleźć coś dla siebie. Dla młodszych dzieci były dmuchane zabawki, starsi rywalizowali w turniejach: piłki siatkowej, koszykówki , tenisie stołowym, badmintonie, szachach, piłce nożnej na dużym dmuchanym boisku. A w czasie skoku wzwyż pobity został dotychczasowy rekord szkoły, który należy obecnie do ucznia klasy 6A Mateusza Nadolnego i wynosi 142 cm.

                        • Dzień Pasji Talentów i Zainteresowań
                          • Dzień Pasji Talentów i Zainteresowań

                            Dnia 2 czerwca 2023 roku w klasie 1a odbył się Dzień Pasji Talentów i Zainteresowań. Uczniowie zaprezentowali swoje talenty, opowiedzieli o swoich pasjach, pokazali swoje kolekcje. Odpowiadali na liczne pytania, które zadawali ich koledzy i koleżanki.

                            Warto pielęgnować w dzieciach ich ciekawość poznawczą, która pozwala im się rozwijać i uczyć nowych rzeczy.

                        • Warsztaty poetycko- plastyczne dla uczniów klas 2
                          • Warsztaty poetycko- plastyczne dla uczniów klas 2

                            Z okazji Dnia Mamy uczniowie klas 2 mieli możliwość porozmawiać o swoich mamach. Opowiedzieli za co Je kochają (uśmiech, pomoc przy odrabianiu lekcji, dobroć, pyszne jedzenie, fajne ubrania, poświęcony czas) i jaki prezent z okazji Święta mogą wręczyć lub zorganizować, np. laurki, śniadanie do łóżka, pomoc w sprzątaniu. Wszystkie dzieci dokładnie wiedziały, kiedy odbywa się Dzień Mamy Uczniowie posłuchali wierszy poświęconych Mamom oraz wypowiedzi innych dzieci, za co one kochają swoje mamy, a następnie wykonali dla nich piękne laurki.

                        • Warsztaty w klasie 1c i 3b
                          • Warsztaty w klasie 1c i 3b

                            W związku z Dniem Mamy i Taty uczniowie z klasy 1c i 3b wykonali kule do kąpieli. Podczas ich tworzenia dzieci miały okazję łączyć różne składniki oraz dodawać suszone kwiaty do swoich prac. Oprócz wykonania upominków dla Rodziców rozwijały motorykę małą, ugniatały, mieszały i świetnie się bawiły. Rodzicom życzymy wszystkiego, co najlepsze.

                        • Warsztaty poetycko- plastyczne dla uczniów klas 2
                          • Warsztaty poetycko- plastyczne dla uczniów klas 2

                            Z okazji Dnia Mamy uczniowie klas 2 mieli możliwość porozmawiać o swoich mamach. Opowiedzieli za co Je kochają (uśmiech, pomoc przy odrabianiu lekcji, dobroć, pyszne jedzenie, fajne ubrania, poświęcony czas) i jaki prezent z okazji Święta mogą wręczyć lub zorganizować, np. laurki, śniadanie do łóżka, pomoc w sprzątaniu. Wszystkie dzieci dokładnie wiedziały, kiedy odbywa się Dzień Mamy Uczniowie posłuchali wierszy poświęconych Mamom oraz wypowiedzi innych dzieci, za co one kochają swoje mamy, a następnie wykonali dla nich piękne laurki.

                        • Mistrz szybkiego czytania
                          • Mistrz szybkiego czytania

                            W czwartek, 18 maja 2023 roku, odbył się w świetlicy szkolnej konkurs czytelniczy MISTRZ SZYBKIEGO CZYTANIA. Wzięło w nim udział 30 uczniów klas pierwszych.
                            W czasie jednej minuty dzieci miały przeczytać bezbłędnie jak najwięcej wyrazów. Biegłe czytanie, opanowanie i pewność siebie to cechy, którymi
                        • Fotobudka na Dzień Dziecka
                          • Fotobudka na Dzień Dziecka

                            Z okazji festynu, który odbył się w szkole na Dzień Dziecka, Szkolne Koło Fotograficzno-Filmowe, zorganizowało fotobudkę. Motywem przewodnim było hasło, Czas wakacji.

                            Scenarzystką i reżyserem była Matylda Rzepecka z 8a. Do współpracy dołączyły: Maja Sikorska 8a, Tosia Zielak 7b, Gabrysia Redestowicz z 7b. Patrycja Cienki – część gadżetów.

                    • Nasze media społecznościowe

                    • Godziny lekcji

                      Poniedziałek 22.06.2026
                    • Librus Synergia
                    • Koła zainteresowań

                        • Odnośnik: https://zs2-konstancin.edupage.org/a/zajecia-dodatkowe-i-kola-zainteresowan
                    • Galeria zdjęć

                      • brak danych
                    • Biuletyn informacji publicznej
                    • MS Office

                      • Microsoft 365
                    • Partnerzy

                        • Odnośnik: https://etwinning.pl/
                    • Projekty 

                        • Odnośnik: https://inspiratorium-sp2.blogspot.com/
                      • Kontakt

                        • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stefana Żeromskiego w Konstancinie-Jeziornie 05-510 Konstancin - Jeziorna. Adres Szkoły Podstawowej nr 2 Konstancin-Jeziorna do e-Doręczeń: AE:PL-37288-36861-GJRRT-28
                        • +48 22 756 41 91
                          +48 22 754 03 39
                        • ul. Żeromskiego 15
                          05-510 Konstancin - Jeziorna
                          Poland
                        • Numery wewnętrzne:
                        • 111 Sekretariat
                          Godziny pracy sekretariatu:
                          Poniedziałek - 8:00 - 16:00
                          Wtorek - piątek - 7:30 - 15:30
                        • 112 Intendent
                          Odwoływanie obiadów do 8:30 telefonicznie lub email: obiady@zs2-konstancin.edu.pl
                        • 113 Dyrektor szkoły Katarzyna Chiszko
                        • 114 Wicedyrektor Agnieszka Gromada
                        • 115 Wicedyrektor Agnieszka Bartosz-Goleniowska
                        • 117 Psycholog
                        • 118 Pielęgniarka
                        • 121 Pedagog / Pedagog specjalny Dorota Alcan
                        • 122 Referent / Kierownik gospodarczy
                        • 124 Pokój nauczycielski
                        • 125 Świetlica s.3
                        • 126 Portiernia
                        • 127 Świetlica s.32
                        • 128 Zerówki
                        • 129 Logopeda
                        • 130 Pedagog / Pedagog specjalny Bogumiła Lachowicz
                        • 203 Biblioteka
                        • Numery kont szkolnych: Konto główne:
                          98 8002 0004 0214 1729 2002 0001

                          Konto do wpłat za obiady:
                          98 800200040214172920020001

                          Konto ZFŚS:
                          71 8002 0004 0214 1729 2002 0002
                        • Odwoływanie obiadów: obiady@zs2-konstancin.edu.pl
                        • Godziny pracy sekretariatu:
                          Poniedziałek - 8:00 - 16:00
                          Wtorek - piątek - 7:30 - 15:30
                        • AE:PL-37288-36861-GJRRT-28
                      • Logowanie