W dniu 11 października 2021 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panem Kacprem Chwiałkowskim. Było to kolejne spotkanie z cyklu spotkań z absolwentem zorganizowane z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego. Spotkania te mają na celu wsparcie młodzieży w wyborze przyszłej szkoły i zawodu. Osiągnięcia i sukcesy naszych absolwentów mogą być dobrym drogowskazem dla naszej młodzieży, która stoi przed wyborem drogi do swojej przyszłości.
Spotkanie zorganizowane przez Samorząd Uczniowski, pod opieką Pani Urszuli Furmańskiej i Pani Małgorzaty Czyż, poprowadziła Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Zofia Sobota. Opracowane przez uczniów pytania zadawały naszemu gościowi uczennice klas ósmych – Milena Stolarska, Maria Rembowska i Weronika Szkoda.
Pan Kacper oprócz naszej szkoły ukończył również: liceum im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie. Po zdaniu matury dostał się na Uniwersytet Warszawski na międzywydziałowy instytut studiów matematyczno-przyrodniczych. Po obronie pracy magisterskiej ukończył studia doktoranckie z informatyki w University College of London. Obecnie mieszka i pracuje w Stanach Zjednoczonych w Kalifornii.
Na spotkaniu obecna była Pani Dyrektor Agnieszka Bartosz -Goleniowska oraz kolega Pana Kacpra z czasów szkolnych Pan Łukasz Czyż
Mamy nadzieję, że spotkanie z młodzieżą było dla Pana Kacpra okazją do wspomnienia beztroskich lat szkolnych a naszym uczniom uświadomiło, że to co mogą osiągnąć zależy tylko od nich.
Małgorzata Czyż