• Mistrz Głoskowania

• 03.03.2021 09:38
      • MISTRZ GŁOSKOWANIA
        W czwartek, 28 stycznia 2021roku, odbył się finał świetlicowego konkursu „Mistrz głoskowania”. Do turnieju uczniowie przygotowywali się w szkole i w domu z rodzicami.
        Głoskowanie to ćwiczenie słuchu fonematycznego. Jest to bardzo ważny etap w nauce czytania. To dzielenie wyrazu na głoski, czyli pojedyncze dźwięki, które dziecko słyszy.
        W turnieju wzięło udział 20 uczniów z klas pierwszych. Do finału zakwalifikowali się: Michał Trakul, Antoni Kłos, Hanna Tabak, Julia Januszko, Jakub Miller i Hanna Staniak.
        Po wyrównanej rywalizacji udało się wyłonić zwycięzców. I miejsce – Jakub Miller, klasa I b II miejsce – Hanna Staniak, klasa I b III miejsce – Julia Januszko, klasa I b wyróżnienie – Hanna Tabak, klasa I a
        Uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy, a laureaci – medale. Wielkie gratulacje i podziękowania składamy wszystkim zawodnikom. Życzymy dalszych sukcesów.