• Kącik czytelniczy w świetlicy

• 02.02.2021 13:38
      • Dzień Babci zapoczątkował w naszej świetlicy cykl spotkań z bohaterami ciekawych opowiadań.
        Pierwszą bohaterką była Ula, o której babcia powiedziała “ Moja mądra, duża wnusia”. Ta “duża wnusia” była w wieku przedszkolnym, ale gdy babcia zachorowała, wykazała się wyjątkową odwagą. Słuchając opowieści o Uli i jej babci, doznajemy wielu wzruszeń, ale także śledzimy wyjątkową więź, którą łączy te dwie osoby. Myślę, że niejedna dziewczynka chciałaby usłyszeć “Jesteś moim najjaśniejszym promyczkiem”.
        Opowiadanie wywołało sporo refleksji, m.in. taką, że dzieci chciałyby uczestniczyć w ważnych wydarzeniach rodzinnych. Nawet jeśli są to smutne wydarzenia. Kolejny bohater naszych spotkań to Jaś. Poznajmy jego tajemnice. Co chłopiec trzyma pod łóżkiem i dlaczego lubi chodzić do piwnicy? Sprawdźmy to! Otwieramy książkę A. Onichimowskiej i ... cicho... nie przestraszmy Piotrusia :) Kim jest Piotruś? - tego dowiecie się po pewnym czasie... :)