• Dni Wody w klasie „O”B

• 19.04.2021 10:00
      • Za nami Śmigus Dyngus czyli „Lany poniedziałek”. Tradycyjnie polewaliśmy się wodą „na szczęście i zdrowie”.

A czy wiecie, jak ważna dla naszego istnienia jest woda?

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wody Biblioteka Szkolna wspólnie z klasą „O”B zrealizowała projekt „Dni wody”w dniach 23-26.03.2021

Pierwszego dnia przeprowadzaliśmy doświadczenia z wodą (sprawdzanie smaku, zapachu, wyglądu). Przypomnieliśmy sobie znaczenia barw na globusie . Wskazywaliśmy zbiorniki wodne: oceany, morza, jeziora, rzeki. Obejrzeliśmy film o podwodnym świecie, rafie koralowej, słuchaliśmy szumu morza zaklętego w muszlach. Z filmu edukacyjnego o wodzie dzieci dowiedziały się jakie jest znaczenie wody dla istnienia życia na Ziemi.

Przez kolejne dni zerówkowicze przygotowywali i prezentowali ciekawostki o wodzie. Dzieciaki obejrzały „Bajkę o kropelce”, teatrzyk „Wędrówka kropelki”- film edukacyjny zrealizowany przez Studio Filmów Rysunkowych "Przygody kropli wody" w reż. Józefa Ćwiertni. Sporą trudność sprawiały zagadki słuchowe związane z wodą. Zadania z kart pracy dotyczyły głównie fascynującego podwodnego świata. Trzeba było między innymi przeliczać rybki, narysować wieloryba, pokolorować rafę koralową. Dzieci nauczyły się tez piosenki, z której dowiedziały się, ze do picia najlepsza jest czysta woda oraz dlaczego musimy ją oszczędzać i jak możemy to robić.

Oglądaliśmy też albumy i książki o wodzie, które znajdują się w zbiorach naszej szkolnej biblioteki.

Na zakończenie zorganizowaliśmy burzę mózgów na temat :

"Dlaczego i jak możemy oszczędzać wodę ? Dzieci otrzymały drobne niespodzianki – zakładki do książek i przyrzekły, że będą pić jak najczęściej czysta wodę i oczywiście ją oszczędzać.

Krystyna Jolanta Firak

Żaneta Misiak