• Szkolne warsztaty dietetyczne z Miss Polski- Elżbietą Sawerską
          • Szkolne warsztaty dietetyczne z Miss Polski- Elżbietą Sawerską

            23.03.2024

            Wiele mówi się i słyszy o zdrowej i zbilansowanej diecie. Jednak co to do końca oznacza- nie każdy wie. W marcu uczennice z klas 6-8 miały możliwość poznać zasady zdrowego odżywiania się. Pani Elżbieta, opierając swój wykład na ludzkiej fizjologii, wyjaśniła dziewczynom, o co w tym wszystkim chodzi. Mówiła w sposób jasny i przystępny. Zadawała pytania i zachęcała do dyskusji. Początkowo onieśmielone uczennice trochę się krępowały. Ostatecznie zaufały prowadzącej i chciały rozwiać swoje wątpliwości w różnych kwestiach. Otwarcie mówiły o swoich problemach zdrowotnych i estetycznych. Spotkanie było na tyle ważne dla dziewczyn, że jeszcze długo po jego zakończeniu pani Ela udzielała odpowiedzi na indywidualne pytania. Być może nie było to ostatnie spotkanie z Miss Polski 2003. Dziękujemy jej za wiele ciepłych i mądrych słów oraz wiarę, że każdy, jeśli tylko bardzo chce i świadomie się odżywia oraz jest aktywny i lubi ruch, może długo cieszyć się zdrowym ciałem i sprawnym umysłem.

            Biblioteka szkolna

            galeria

          • Akcja charytatywna

            23.03.2024

            Szkolny wolontariat zakończył zbiórkę artykułów higienicznych i sprzętu sportowego dla wychowanków Domu Dziecka w Pęcherach. Zebraliśmy: szampony, żele i płyny do kąpieli, mydełka, pasty do zębów, chusteczki higieniczne zwykłe i nawilżone. Nasi uczniowie podarowali również skakanki, gumy do skakania, ringo, tarczę z rzutkami, piłki, koła hula ho, zestawy do badmintona, rowerek, hulajnogę i kaski ochronne. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pomoc

            Szkolny wolontariat

          • Kocham zwierzęta?

            23.03.2024


            W ramach ćwiczenia i wzmacniania pamięci uczniowie klas trzecich i czwartych uczą się piosenek i wierszy. Ostatnio oczarował ich utwór Ewy Cielesz ,,Kocham zwierzęta”. Bo
            w tym utworze tak jak w życiu: ,,Proszę rodziców każdego dnia / by mi kupili małego psa. /Kupili. Jest. Kuleczka mała. /Zajmuje się nią rodzina cała:/ babcia wychodzi z pieskiem na smyczy, /dziadek…/mama…/tata…/a ja się z pieska cieszę!” Jeśli chcesz znać szczegóły, zapraszam po tekst wiersza do biblioteki szkolnej albo do świetlicy 🙂
            Miło nam było wysłać gratulacje do rodziców i wychowawców tych dzieci, które nauczyły się wiersza na pamięć!

            Wychowawcy świetlicy

        • Zawsze bądź wdzięczny - recepta na szczęście
          • Zawsze bądź wdzięczny - recepta na szczęście

            23.03.2024

            W ramach kształtowania otwartości na drugiego człowieka dzieci ze świetlicy szkolnej wykonywały gazetki poświęcone artystom malującym ustami i stopami. Zapoznały się z ich pracami plastycznymi. Słuchały opowieści dorosłych i dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą posługiwać się rękami.
            Wyjątkowym przeżyciem dla uczniów było ,,spotkanie” z Nickiem Vujciciem, człowiekiem bez rak i nóg. Rodzice powiedzieli mu ,,Nie będziesz wiedział, na co cię stać, dopóki nie spróbujesz”. Wziął tę radę do serca i… nauczył się pływać, wędkować, surfować, grać w golfa i na perkusji.
            Jest mężem i ojcem 4 dzieci 🙂 ,,Mam wybór - powiedział - albo być złym na Boga za to, czego nie mam, albo być wdzięcznym za to, co mam.” Postać człowieka, który inspiruje miliony osób na świecie przybliżył uczniom film ,,Cyrk motyli” z udziałem Nicka Vujicica. Dzieci zobaczyły,
            że skoro człowiek bez rąk i nóg może tak wiele, to ile one mogą, mając wszystkie kończyny, oczy
            i uszy 🙂

            Wychowawcy świetlicy

            galeria

        • Wiosna i Wielkanoc w świetlicy
          • Wiosna i Wielkanoc w świetlicy

            23.03.2024

            Uczniowie ze świetlicy szkolnej w ramach zajęć rozwijających uzdolnienia i zainteresowania artystyczne zmierzyły się ze sztuką tworzenia kwiatów z krepiny.
            Dla naszych dzieci jest to nie lada wyzwanie, gdyż wymaga sprawnych paluszków i … odrobiny chęci. Dziewczynki zaopatrzone w kolorową krepinę, nożyczki i klej bardzo szybko nauczyły się wyczarowywać wielobarwne kwiaty, które następnie zostały ułożone
            w misternie upiętym koszu, również z krepiny. Zwabione bajecznym widokiem motyle, wnet zaczęły krążyć wokół kosza.
            Wiosenne tematy przypomniały wszystkim, że oprócz Pani Wiosny zbliżają się Święta Wielkanocne. I wnet nasze gazetki ożywiły się misternie wykonanymi pracami dzieci
            z wszystkich grup świetlicowych.
            Palmy, pisanki, kraszanki i inne kolorowe elementy wielkanocne zaczęły cieszyć oczy wchodzących do świetlicy szkolnej.

            Wychowawcy świetlicy

            galeria

        • Mistrz kaligrafii
          • Mistrz kaligrafii

            23.03.2024

            W dniach 11-12 marca 2024 roku, odbył się świetlicowy konkurs pięknego pisania „Mistrz kaligrafii”. Wzięło w nim udział 30 uczniów z klas drugich. Mieli oni za zadanie, najładniej jak potrafią, przepisać tekst drukowany.
            Oceniając prace zwracano uwagę na ogólne wrażenie estetyczne, czytelność, prawidłowe rozmieszczenie tekstu, poprawność ortograficzną i interpunkcyjną, właściwe łączenie liter.
            WYNIKI KONKURSU:
            I miejsce – Aurelia Skrojna
            II miejsce – Hanna Lisowska
            III miejsce – Nina Ziółek wyróżnienie – Nikola Gutkowska, Michalina Moreń, Maria Przepióra.
            Rozdanie nagród odbyło się 18 marca. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a laureaci medale i nagrody rzeczowe.
            Dziękujemy uczniom za udział w konkursie. Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy wszystkich do pięknego pisania. Dbajmy o swój charakter pisma, gdyż Ci którzy nad nim pracują, wzmacniają umiejętność koncentracji, są bardziej kreatywni i osiągają lepsze wyniki w nauce. Ręczne pisanie jest też świetnym treningiem pamięci.

            Wychowawcy świetlicy

            galeria

        • Śladami batalionów “Zośka” i “Parasol” – wycieczka klas 7
          • Śladami batalionów “Zośka” i “Parasol” – wycieczka klas 7

            18.03.2024

            W czwartek, 14 marca, dwie klasy naszej szkoły udały się na lekcję historii do Muzeum Powstania Warszawskiego „Śladami batalionu „Zośka” i „Parasol”. Opiekę nad uczniami sprawowały wychowawczynie: Anna Kobusińska, Dorota Raczkowska oraz pani Agnieszka Gromada i Aleksandra Gazecka.

            Muzeum Powstania Warszawskiego zwiedzaliśmy podążając śladami dwóch najsłynniejszych powstańczych batalionów – “Zośka” i “Parasol”, których losy stanowią kanwę drugiej znaczącej powieści Aleksandra Kamińskiego. Poprzez prezentację, miniwykład, zwiedzanie ekspozycji stałej oraz turniej w formie quizu poznaliśmy okoliczności powstania obydwu oddziałów, ich najważniejsze dokonania oraz drogę przebytą w sierpniu i wrześniu 1944 roku, która dla Andrzeja Romockiego zakończyła się tragiczną śmiercią na Czerniakowie.

            Wycieczka była dobrą okazją do przyswojenia wiedzy, którą niedługo będziemy poznawać na lekcjach języka polskiego i historii.

            Dziękujemy pani Agnieszce Padzik- Wołos za pomoc w organizacji lekcji.

            Uczniowie klas 7a, 7b

            galeria

        • "Warszawska Syrenka" - 47 Konkurs Recytatorski
          • "Warszawska Syrenka" - 47 Konkurs Recytatorski

            15.03.2024

            14 marca 2024r. w Wilii "Gryf" odbyły się eliminacje gminne. SP 2 w Konstancinie Jeziornie reprezentowali uczniowie wyłonieni w eliminacjach szkolnych.

            klasy 1-3

            Stefania Ramashka

            Livia Tapancher

            klasy 4-6

            Zofia Antczak

            Maja Grabowska

            Klara Puchała-Szulc

            klasy 7-8

            Stanisław Halicki

            Mykyta Antonenko

            Uczniów przygotowywały panie polonistki: Agnieszka Bartosz Goleniowska, Laura Mościńska -Puszka i Jolanta Siwka, Dorota Zagończyk.

            ZWYCIĘSTWO w wymienionych grupach wiekowych odnieśli:

            I miejsce STANISŁAW HALICKI

            III miejsce MYKYTA ANTONENKO

            w grupie najstarszej

            II miejsce STEFANIA RAMASHKA

            w grupie najmłodszej

            GRATULUJEMY zwycięzcom i wszystkim uczestnikom, którzy z godnością i wielką odpowiedzialnością reprezentowali NASZĄ SZKOŁĘ.

            STANISŁAW HALICKI będzie reprezentował gminę Konstancin Jeziorna w przesłuchaniach wojewódzkich.

            Trzymamy kciuki.

            LMP

            galeria

          • Projekt eTwinning „Golden Advice of Hz Mevlana”

            12.03.2024

            Międzynarodowy projekt eTwinning, który realizuje grupa uczniów klasy 6c wzbogaca się o kolejne prace – jednym z zadań w lutym było przygotowanie powiedzeń i cytatów w języku ojczystym, które uczniom kojarzą się z radą “Concealing others’ faults be like night”. Filmik pokazuje wybrane prace uczniów wszystkich szkół i krajów partnerskich wraz z tłumaczeniem na język angielski.

            W lutym obchodziliśmy także Dzień Bezpiecznego Internetu – uczniowie podjęli wyzwanie i rozwiązywali quiz w aplikacji Kahoot – najlepsi zostali wyróżnieni dyplomami – wśród wszystkich uczniów Łukasz z klasy 6c osiągnął świetny wynik i zajął miejsce na podium.

            Katarzyna Furmańska (opiekun projektu)

            film

    • Aktualności

      Co nowego w szkole?
      •  Lutowanie - Laboratoria Przyszłości
        • Lutowanie - Laboratoria Przyszłości

        • 09.02.2023
        • Klasa 6b na lekcjach techniki w styczniu i lutym pracowała ze stacjami lutowniczymi zakupionymi w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości. Uczniowie zapoznawali się z budową i działaniem lutownicy. Za pomocą lutownic łączyli różne metalowe elementy. Dziewczynkom bardziej niż chłopcom podobały się zajęcia z lutowania. Najbardziej zainteresowany był Janek, który bardzo sprawnie posługiwał się lutownicą.

          Dorota Raczkowska

          galeria

      • DBI 2023
        • DBI 2023

        • 09.02.2023
        • Tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole odbył się w poniedziałek, 6.02.2023.

          Uczniowie z klasy 8a przedstawili młodszym kolegom z klas 4 – 6 prezentację dotyczącą bezpieczeństwa w sieci oraz przeprowadzili na jej podstawie krótką grę terenową w sali gimnastycznej. Dzieci, które najlepiej wykonały zadania, otrzymały słodkie upominki zasponsorowane przez Radę Rodziców.

          Klasy 7 i 8 w tym dniu obejrzały seans filmowy: “Nerve” – film na wskroś współczesny, przestrzegający widzów przed niebezpieczeństwami, jakie niesie nadmierne uzależnienie od sieci, aplikacji i smartfonów.

          Obsługą sprzętu w tym dniu zajmowali się uczniowie z klasy 8c pod kierunkiem p. Wojciecha Guszkowskiego a zdjęcia wykonały uczennice z klasy 7b – Zofia Ćwikła i Antonina Zielak.

          Jolanta Banach, Urszula Katarzyna Furmańska

          galeria

      • Wycieczka do Teatru Guliwer
        • Wycieczka do Teatru Guliwer

        • 08.02.2023
        • „Ale kino” to spektakl teatralny, który uczniowie klasy 1a, 1b i 1c mogli obejrzeć 31 stycznia w Teatrze Guliwer. Widowisko to pokazuje kulisy powstawania filmu, zapoznaje dzieci z pojęciami takimi jak: scenariusz, scenografia, garderoba, kostiumy. W opowieści pokazanej na scenie przedstawione są klasyki poezji dziecięcej. Widzowie usłyszeli więc wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej. Całość wzbogacona oprawą muzyczną.

          Alicja Biedrzycka

      • Złoto i srebro w Minisiatkówce
        • Złoto i srebro w Minisiatkówce

        • 08.02.2023
        • Dnia 6.02.2023 r. rozegrane zostały gminne zawody w minisiatkówce. Na 5 zespołów startujących nasze dziewczynki zajęły II miejsce a chłopcy I miejsce i możliwość startu na zawodach powiatowych. Gratulacje dla naszych sportowców

          Jan Nowacki, Marcin Matyjasiak

          galeria

      • Bal karnawałowy w grupie 0b
        • Bal karnawałowy w grupie 0b

        • 08.02.2023
        • Jak na karnawał przystało, w naszej grupie były tańce, piękne stroje, maski i mnóstwo dobrej zabawy. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

          galeria

          Piosenka w wykonaniu Zerówki przy akompaniamencie p. Romana Rudowskiego

          piosenka

           

          Grażyna Tatarska

      • Bal karnawałowy w klasach trzecich
        • Bal karnawałowy w klasach trzecich

        • 08.02.2023
        • W dniu 03.02.2023r., uczniowie z klasy 3a i 3b uczestniczyli w balu karnawałowym. Tego dnia nie zabrakło ulubionej muzyki, konkursów i wielu zabaw integrujących klasę.

          Rodzicom dziękujemy za przygotowanie poczęstunku.

          Wychowawcy

          galeria

      • Żywa lekcja historii
        • Żywa lekcja historii

        • 03.02.2023
        • Obecnie klasy ósme omawiają na historii temat: Na drodze ku wspólnej Europie. Jednym z zagadnień jest Rewolucja goździków w Portugalii – 1974 rok. Po śmierci dyktatora Antónia Salazara, który umiera po latach bezwzględnych rządów, władzę przejmuje kolejny dyktator, Marcelo Caetano. Tego armia oraz społeczeństwo mają już dość. Dochodzi do bezkrwawego obalenia dyktatora przez armię.

          Jedną z bohaterek tamtych dni była Celeste Caeiro, pracownica jednej z lizbońskich restauracji. W tym dniu jej lokal obchodził pierwszą rocznicę istnienia. Właściciel postanowił, że każdy klient będzie otrzymywał darmową lampkę wina porto oraz kwiatek goździk. W związku z tym, że wojsko wyszło na ulice, lokale zostały zamknięte. Każdy pracownik otrzymał naręcze goździków. Kiedy Celeste przechodziła obok czołgu z żołnierzami, jeden z nich poprosił ją o papierosy. Ponieważ ich nie miała, podarowała żołnierzowi goździka, którego ten włożył do lufy karabinu. Nasza bohaterka rozdała wszystkie swoje kwiaty. Za chwilę poszli za nią inni. Wojsko zostało obdarowane przez mieszkańców tysiącami kwiatów. Żołnierze obalili dyktatora nie wystąpili przeciwko mieszkańcom.

          Chcą poczuć atmosferę tamtych dni, postanowiliśmy z naszym nauczycielem historii, p. Wojciechem Guszkowskim, że wcielimy się w rolę Celeste oraz żołnierzy. Dziewczęta przyszły ubrane w sukienki z goździkami a chłopcy w stroje przypominające wojskowe.

          Chociaż przez chwilę poczuliśmy nastrój tamtych dni. Jesteśmy otwarci na kolejne tego typu projekty.

          Uczniowie klas ósmych

          galeria

      • Srebro w tenisie stołowym
        • Srebro w tenisie stołowym

        • 03.02.2023
        • Ogromnym sukcesem zakończyły się powiatowe zawody w tenisie stołowym dziewcząt rozegrane w dniu 01.02.2023r. w Piasecznie. Dziewczęta z SP2 Konstancin pokonały szkołę z Czaplinka i Nowej Iwicznej, nieznacznie przegrywając jedynie z Józefosławiem. Reprezentantki naszej szkoły – Oliwia Marchewka i Karolina Głąbska zdobyły w tych zawodach srebrny medal i wywalczyły awans do zawodów międzypowiatowych. Kolejny etap zostanie rozegrany 9 lutego w Serocku.

          Trzymamy kciuki za nasze zawodniczki.

          Bartosz Wilczak

          galeria

      • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
        • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

        • 31.01.2023
        • 29 stycznia, jak co roku, w naszej szkole zorganizowano zbiórkę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Koordynatorem akcji była Pani Barbara Rutkowska. Uczniowie podczas przerw mogli zakupić najróżniejsze ciasta, ciasteczka oraz inne smakołyki przygotowane przez uczestników wolontariatu, a także zrelaksować się przy przyjemnej muzyce.

          Na szkolnym korytarzu został zaprezentowany wywiad, przeprowadzony przez uczennicę klasy 8c Weronikę Kacprzykowską z babcią, Panią Zofią Frankowską-Kacprzykowską. W wywiadzie tym można przeczytać m.in. o tym, że wnuk Pani Zofii urodził się jako wcześniak i musiał przebywać w inkubatorze. Dzięki pieniądzom zebranym przez WOŚP, szpitalowi udało się zakupić potrzebny sprzęt, który umożliwił dziecku przeżycie.

          Prócz zbiórki przeprowadzonej w szkole, w niedzielę wolontariusze zbierali pieniądze

          na terenie Konstancina-Jeziorny, działając pod hasłem ,,Chcemy wygrać z sepsą! Gramy

          dla wszystkich – małych i dużych!”. Kwota, którą udało się zebrać w tym roku

          wynosi ponad 10 000pln.

          Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zebrania tak dużej sumy! A przede wszystkim dziękujemy p. Barbarze Rutkowskiej - szefowej naszego sztabu oraz nauczycielom, rodzicom i uczniom zaangażowanym w pomoc.

          Szkolny Wolontariat,

          Zuzanna Kamać

          galeria

      • Spotkanie z Panem Bartłomiejem Mrozem i Panią Darią Bujnicką
        • Spotkanie z Panem Bartłomiejem Mrozem i Panią Darią Bujnicką

        • 31.01.2023
        • 26 stycznia 2023 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z dwójką parabadmintonistów - Panem Bartłomiejem Mrozem i Panią Darią Bujnicką. Pan Bartłomiej jest pierwszym polskim reprezentantem w badmintonie wśród osób niepełnosprawnych. W środowisku sportowym uznawany za prekursora, pioniera i talent na skalę globalną. Pani Daria Bujnicka bierze udział w zawodach rangi międzynarodowej. W swojej karierze sportowej odnieśli liczne sukcesy.

          Na spotkaniu mogliśmy obejrzeć grę młodych sportowców, zadać ciekawe pytania, dowiedzieć się więcej o parabadmintonie oraz spróbować własnych sił w krótkich ćwiczeniach. Pod koniec mieliśmy możliwość zobaczyć kolekcję medali Pana Bartłomieja, zdobyć autograf oraz zrobić klasowe zdjęcia z gośćmi. Jako uczniowie cieszymy się, że mogliśmy bliżej poznać ten sport i zobaczyć go z nieco innej perspektywy.

          Dziękujemy Panu Bartłomiejowi i Pani Darii za przyjazd do naszej szkoły, zainspirowanie oraz za zachęcenie nas do podjęcia nowego wyzwania, jakim jest gra w badmintona.

          Zuzanna Kamać 8a

          galeria

      • #LaboratoriaPrzyszłości - Lekcja z Edisonem
        • #LaboratoriaPrzyszłości - Lekcja z Edisonem

        • 27.01.2023
        • Klasa 4a na lekcji informatyki pracowała z robotami Edison zakupionymi w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie poznawali robota edukacyjnego, jego budowę i możliwości oraz sposoby kodowania i wykorzystania robotów w zabawie. Lekcja bardzo podobała się uczniom.

          Jolanta Banach

      • Co nam w duszy gra?
        • Co nam w duszy gra?

        • 27.01.2023
        • Uczniowie z klasy 3b poznali polski taniec ludowy i narodowy, jakim jest oberek. Dzieci dowiedziały się, jakie są cechy tego tańca, ale także miały okazję zobaczyć na żywo strój w jakim tancerze występują. Dzięki uprzejmości Pani Elżbiety Świątek lekcja była bardzo ciekawa i twórcza. Udało się także wykonać pracę plastyczną i zatańczyć oberka.

          Karolina Piekarniak

          galeria

      • #LaboratoriaPrzyszłości - Konstancin – Moja Mała Ojczyzna
        • #LaboratoriaPrzyszłości - Konstancin – Moja Mała Ojczyzna

        • 27.01.2023
        • W ramach realizacji programu Konstancin – Moja Mała Ojczyzna, ekipa ze szkolnego koła historycznego , odwiedziła klasę 2, z programem, historia mojej szkoły. Dziewczęta przeprowadziły lekcję o historii szkoły w oparciu o archiwalne filmy.

          Lekcję poprowadziły: Kalina Misiak, Marta Grabowska, foto – Matylda Rzepecka

          Lekcja została przeprowadzona dzięki sprzętowi z programu Laboratoria Przyszłości.

          Wojciech Guszkowski

          galeria

      • #LaboratoriaPrzyszłości - Pasje naszych uczniów
        • #LaboratoriaPrzyszłości - Pasje naszych uczniów

        • 27.01.2023
        • Natasza – fotografia, rysunek, malarstwo, śpiew

          To tylko niektóre pasje naszej uczennicy. Natasza w „dwójce” ma bardzo duże grono swoich fanów, którzy podziwiają efekty jej pracy. Ostatnio, Natasza, zaprezentowała swoje fotografie w naszym Zakątku Sztuki. Wystawa, którą uczennica sama sfinansowała, cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem Koleżanek oraz Kolegów.

          Zapraszamy na krótki wywiad z naszą artystką.

          Do realizacji nagrania wykorzystano sprzęt pozyskany z programu Laboratoria Przyszłości.

          Wojciech Guszkowski

          Zobacz

           

      • Konkurs „Nela- mała reporterka”
        • Konkurs „Nela- mała reporterka”

        • 27.01.2023
        • W połowie grudnia dla uczniów klas 1-3 biblioteka szkolna ogłosiła konkurs literacko-plastyczny „Nela- mała reporterka”. Regulamin przewidywał, że praca powinna składać się z krótkiego opisu jednej wyprawy Neli, rysunku i figurki z nią związanej. Większość dzieci dostarczyła rysunki i figurki, jednak z opisem podróży był problem… Wiadomo, pierwszaki jeszcze słabo mogą pisać, ale reszta dzieci? Rysunki i figurki były wykonane estetycznie i pomysłowo, dlatego też nagrodzono wszystkich biorących udział w konkursie- uczniowie otrzymali dyplomy i upominki książkowe, ufundowane przez Radę Rodziców. Rysunki zaprezentowano w formie wystawy na korytarzu przed biblioteką, natomiast figurki wystawiono w bibliotece na specjalnie stworzonej dla nich mapie świata.

          Biblioteka szkolna

          galeria

      • WOŚP
        • WOŚP

        • 23.01.2023
        • WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

          W SZKOLE NR 2 IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO

          W KONSTANCINIE-JEZIORNIE

          W niedzielę, 29 stycznia, odbędzie się 31 finał WOŚP pod hasłem

          „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”

          Jest to już jedenasty finał WOŚP, w którym nasza szkoła bierze udział.

          W dniu finału wolontariusze będą zbierać pieniądze w całym Konstancinie.

          Jednak już w piątek, 27 stycznia, w szkole odbędzie się zbiórka.

          Oprócz tego na przerwach będą sprzedawane pyszne słodkości.

          Serdecznie zapraszamy :)

          Szkolny wolontariat

      • Święto Babci i Dziadka
        • Święto Babci i Dziadka

        • 23.01.2023
        • Uczniowie, którzy uczestniczą w zajęciach dodatkowych na terenie szkoły również pamiętali o swoich Kochanych Babciach i Kochanych Dziadkach, czego dowodem są pięknie ozdobione torby.

          Anna Brzezińska

          galeria

      • TRAPER w hołdzie Bohaterom Powstania Styczniowego.
        • TRAPER w hołdzie Bohaterom Powstania Styczniowego.

        • 23.01.2023
        • TRAPER w hołdzie Bohaterom Powstania Styczniowego.

          Z okazji 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, TRAPER zorganizował rajd turystyczny Szlakiem Miejsc Powstania Styczniowego na terenie powiatu piaseczyńskiego.

          Najpierw odwiedziliśmy grób powstańca Ignacego Robaka na cmentarzu w Cieciszewie, gdzie wysłuchaliśmy opowieści o Jego tragicznych losach. Następnie uczniowie zapalili znicze.

          Kolejnym punktem naszej wyprawy był Pomnik Bohaterów Powstania Styczniowego w Cieciszewie. Złożyliśmy tam wiązankę kwiatów oraz zapaliliśmy znicze i również poznaliśmy historię tego miejsca. Trzy osoby zostały wyróżnione herbami powstania za systematyczną pracę w naszym kole: Kalina Misiak ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Aleksander Ruszkiewicz ze Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 5. Odznaczenie otrzymał p. Piotr Ruszkiewicz – rodzic ze szkoły nr 5, stale współpracujący z naszym kołem.

          W Piasecznie spotkaliśmy się z miejscowym historykiem p. Dawidem Miszkiewiczem (absolwentem „dwójki”) z którym odwiedziliśmy kościół pw. Świętej Anny oraz zbiorowy grób powstańców na cmentarzu parafialnym w Piasecznie. 

          Podjechaliśmy również do Pilawy, gdzie znajduje się Miejsce Pamięci bitwy pod Chojnowem. Ostatnim punktem naszej wyprawy była miejscowość Henryków Urocze z kolejnym Miejscem Pamięci Narodowej poświęconym powstaniu z 1863 roku.

          Na zakończenie rajdu rozwiązaliśmy test wiedzy o powstaniu. Najlepsi otrzymali słodkie upominki. Podsumowanie wyprawy odbyło się w restauracji M.

          Jak zwykle naszym przewodnikiem był p. Wojciech Guszkowski wraz z nauczycielkami „dwójki” oraz „piątki”, Paniami: Marią Guszkowską, Magdaleną Dąbrowską oraz Emilią Kamać.

          Cieszy, że mimo niesprzyjającej aury, duże opady śniegu, na miejsce zbiórki przybyli praktycznie wszyscy chętni.

          Traper

          galeria

      • Kontakt

        • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stefana Żeromskiego w Konstancinie-Jeziornie 05-510 Konstancin - Jeziorna
        • +48 22 756 41 91 +48 22 754 03 39
        • ul. Żeromskiego 15 05-510 Konstancin - Jeziorna Poland
        • Numery wewnętrzne:
        • 111 Sekretariat
        • 112 Intendent Odwoływanie obiadów do 8:30 telefonicznie lub email: obiady@zs2-konstancin.edu.pl
        • 114 Główna księgowa
        • 117 Psycholog
        • 118 Pielęgniarka
        • 121 Pedagog
        • 122 Referent / Kierownik gospodarczy
        • 123 Fax
        • 124 Pokój nauczycielski
        • 125 Świetlica
        • 203 Biblioteka
        • Numery kont szkolnych: Konto główne: 98 8002 0004 0214 1729 2002 0001 Konto do wpłat za obiady: 33 8002 0004 0214 1729 2002 0104 Konto ZFŚS: 71 8002 0004 0214 1729 2002 0002
      • Logowanie